Ordu

Harçlıklarıyla aldıkları mamalarla sokak hayvanlarını beslediler

14:04 11 Şubat 2019
Harçlıklarıyla aldıkları mamalarla sokak hayvanlarını beslediler

Ordu'nun Ünye ilçesinde liseli gençler, harçlıklarıyla aldıkları mamalarla sokak hayvanlarını besledi.

Ünye Mustafa Rakım Anadolu Lisesi öğrencileri, sokak hayvanlarına destek amacıyla harçlıklarını biriktirerek mama almaya karar verdi.

Öğretmenlerinin de destek verdiği öğrenciler, Doğa Koruma ve Milli Parklar Ünye Şefliği ekipleriyle, Akçay mevkisindeki Ünye Belediyesi Sokak Hayvanlarını Besleme Alanı'na gitti. Öğrenciler burada sokak köpeklerine mama verdi.

Okul Müdürü Hüsamettin Aydemir, AA muhabirine yaptığı açıklamada, öğrencilerini duyarlı davranışından dolayı kutladı.

Barınak çevresi ve besleme noktalarındaki hayvanların beslenmesinin, öğrencilerde sorumluluk ve duyarlılık oluşturulması açısından güzel bir çalışma olduğunu belirten Aydemir, evi ve durumu müsait vatandaşlara, barınaktan hayvan sahiplenmesi tavsiyesinde bulundu.

Lisenin Sosyal Yardımlaşma Kulübü danışman öğretmeni Mustafa Özdoğan ise kışın zor şartlar altında yaşam mücadelesi veren hayvanlar için farkındalık oluşturmayı amaçladıklarını söyledi.

Okulun Öğrenci Meclisi Başkanı Süleyman Akif Som da vatandaşları sokak hayvanları konusunda daha fazla duyarlı olmaya davet ederek, "Kışın köpekler yiyecek bulmakta zorluk çekiyor. Biz de okul olarak böyle bir projeyi yürüttük. 'Sokak hayvanlarına sahip çıkalım' dedik." ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

ETİKETLER
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.