Ordu

Ordu Fatsa'daki huzurevi asri mezarlığa bakıyor!

11:29 20 Ağustos 2020 13 Yorum Var
Ordu Fatsa'daki huzurevi asri mezarlığa bakıyor!

Ordu’nun Fatsa ilçesinde bulunan huzurevinde kalanlar, camdan bakınca mezarlık manzarası ile karşılaşıyor. Huzurevinde kalanlar, gördükleri manzara karşısında her gün ölümü hatırlıyor

Ordu'nun Fatsa ilçesi Efkaf Mahallesi’nde yaklaşık 1 yıl önce yapımı tamamlanan Fatsa Huzurevi’nin arka tarafındaki pencereler asri mezarlığı görüyor. Huzurevinde kalanlar her gün mezarlığı ziyaret edenleri ve cenaze defin işlemlerini görürken, akıllara ise ‘burada kalanlar her gün ölümle karşı karşıya geliyor’ düşüncesi geliyor.

"MEZARLIĞIN YANINA HUZUREVİ YAPILDI"

İHA'da yer alan habere göre Efkaf Mahallesi Muhtarı İsmet Burgu, asri mezarlığın geçmişinin yıllar öncesine dayandığını ifade ederek, “Asri mezarlığımızın yanına huzurevi yapıldı. Mezarlık ile huzurevi yan yana olduğu için de mutluyuz. Huzurevi de ilçemiz için gerekliydi. Yaklaşık 70 kişilik kapasitesi var, güzel bir hizmet. Yaşlı insanlarımız için güzel bir hizmet” dedi.

"ORADA KALANLARIN AKLINA ÖLÜM GELİYOR"

“İkisinin yan yana olması çok güzel” diyen Burgu, “Huzurevinde kalan insanlar daha çok yaşamak istiyor. Akıllarına ölüm geliyor. Yolun kenarında olduğundan da her geçen dua okuyor. Huzurevine yaptığım ziyaretlerde orada kalanlar mezarlığı görünce akıllarına ölüm geldiğini ve daha güzel yaşamak istediğini söylüyorlar” diye konuştu.

 

YORUMLAR

13 Yorum Var
 • Sılaö 2 yıl önce Şikayet Et
  Ben korkardım gece uyurken psikolojim bozulurdu
  Cevapla İlk beğenen sen ol
 • Ozcdn 2 yıl önce Şikayet Et
  Çamlık ta bulunan yeri oski binası yapacaklarına huzur evi yapsınlar orayı oski ve belediyenin diğer işlerinde kullansınlar daha mantıklı huzur evi dediğin sakin ve yeşil akan deniz huzur olur
  Cevapla
 • Büyük Türkiye 2 yıl önce Şikayet Et
  hatırlasan da hatırlamasan da öleceksin. Öyle ise adam gibi yaşa ölümün yüzüne gül ve erkek gibi öl.
  Cevapla
 • ramazan 2 yıl önce Şikayet Et
  ne güzel keşke her manzara izleyen mezarları oraya defin edilenleri görebilse. düğün dernek kahvehaneler, meyhaneler, bar, pavyonların karşıları da mezarlık olsa keşke.
  Cevapla
 • Ulubey 2 yıl önce Şikayet Et
  o yaştan sonra karı kız mı gelecek isterseniz huzur evini pavyon karşısına yapsınlar.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
ETİKETLER
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.