Ordu

12 dev domuz! Ordu'da avcılar iş başında

06:31 25 Ocak 2021 -4 Yorum Var
12 dev domuz! Ordu'da avcılar iş başında

Ordu’nun Fatsa ilçesinde şehir içine yakın yerlerde insanların yaşam alanlarına yaklaşan domuzlar Fatsa Kaymakamlığından alınan izinle profesyonel avcılar tarafından avlandı.

Dolunay Mahallesi'nde yaşayan vatandaşlardan çok sayıda şikayet alan yetkililer Fatsa Avcılar Atıcılar Okçular ve Amatör Balıkçılar Derneği(FAVDER)’den destek istediler. Yapılan izinli avda büyük domuzlarda avlandı.

Fatsa Avcılar Atıcılar Okçular ve Amatör Balıkçılar Derneği(FAVDER) Başkanı Cemil Pekbüyük, “Sahile çok yakın Dolunay Mahallesi'nde daha önceden de çalışmasını yapmış olduğumuz domuz sürüsü vardı. Yetkili birimlerden izin alarak kazasız belasız bir şekilde 12 dev domuz avladık. Haftaya da Bacanak ve Düğünlük Mahallesi'nde yer alan ve tarım arazisine ciddi anlamda zarar veren domuzları avlayacağız.

Avlarımızı resmi izin alarak gerçekleştiriyoruz. O bölgede 100’ün üzerinde domuzun olduğu biliyoruz. Avcılarımızla bu avı da gerçekleştireceğiz” diye konuştu.

YORUMLAR

-4 Yorum Var
 • murat aslan 10 ay önce Şikayet Et
  hepsini vurmayın. Tamam haram, tamam ekine zarar veriyor ama yinede agaç kökleri vs için yararlı.
  Cevapla İlk beğenen sen ol
 • sedar 10 ay önce Şikayet Et
  BEDDUA edenler..... demekki KAN çekiyor... normaldir :)
  Cevapla
 • ömer lütfi 10 ay önce Şikayet Et
  Ellerinize sağlık avcı arkadaşlar. Bazıları avcıların kıymetini bilmiyor. Allah gerek etmesin avcı her türlü arazi şartlarında intikal edebilen attığını vuran milis gücüdür.
  Cevapla
 • yakup 10 ay önce Şikayet Et
  beddua eden arkadaşlar domuzlara kendi rızıklarından verinler de domuzlarda başkasının rızkına göz dikmesin
  Cevapla
 • Naneli 10 ay önce Şikayet Et
  Islamda zarar veren herşeyin icabina bakılır.bu 1. ikincisi Yorumcu Sibel ettiğin beddua sana geri dönecek haberin olsun.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
ETİKETLER
Ordu
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.