Sakarya

SAÜ'de rektörlük devir teslimi yapıldı

13:47 16 Temmuz 2018
SAÜ'de rektörlük devir teslimi yapıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 15 Temmuz 2018'de Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Rektörlüğüne atanan Prof. Dr. Fatih Savaşan, görevi Rektör Vekili Prof. Dr. Mehmet Ali Yalçın'dan devraldı.

Rektörlük makamında düzenlenen törende konuşan Yalçın, "Yaklaşık 3 aydır bu görevi yürütüyorum. Bu kısa sürede üniversitemizin Uluslararası Kalite Ödülü başvuru süreçlerini yürüttük. Fakültelerimizin akreditasyonu çalışmalarına devam ettik. Mezuniyet törenlerimiz gerçekleşti. Sakarya Üniversitesi'nin yükseliş trendinin yeni rektörümüzle de devam edeceğine inanıyorum. Kendisine başarılar diliyorum." diye konuştu.

Prof. Dr. Savaşan ise Sakarya Üniversitesi’nin köklü bir üniversite olduğun belirterek 9 yıldır Sakarya Üniversitesi'nde görev yaptığını anımsattı.

Üniversiteyi daha da ileriye götürmek için çalışacağını ifade eden Başaran, "Allah muvaffak etsin. Bu görevi şahsıma tevdi eden Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a, YÖK Başkanımız Prof. Dr. Yekta Saraç'a, YÖK Üyelerimize ve emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Geçici rektörlük görevini yürüten Sayın Prof. Dr. Mehmet Ali Yalçın'a katkılarından dolayı teşekkür ediyorum." dedi.

Genç ve kaliteli akademisyen yapısı ve kent ile bütünleşmiş yapısı ile üniversitenin kedine saygın bir yer edindiğini vurgulayan Başaran, şunları kaydetti:

"Bize düşen enerjisi olan akademisyenleri ve akademik birimleri desteklemektir. İlk gününde itibaren üniversitemizin gelişmesine katkı sunan hocalarımıza ve idari personelimize teşekkür ederim. Liyakat esaslı ve istişareye önem veren bir idari mekanizma ile yeni Türkiye idealine en fazla desteği vermeye çalışacağız. Bize düşen şey tevazu ve tüm paydaşların görüşlerini dikkate almak, şehrimizin markalarından birini daha ileriye taşımaktır. Allah yardımcımız olsun, hayırlı hizmetler üretebilmeyi nasip etsin ve SAÜ'yü daha ileriye taşıma çabası içinde bizlere istikamet üzere olmayı nasip etsin."

Konuşmaların ardından devir teslim töreni gerçekleşti.

Törende Yalçın, Savaşan'a çiçek takdim etti.

YORUMLAR

ETİKETLER
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.