Sakarya

SAMEK yeni dönemde 100 branşta hizmet sunacak

13:44 12 Eylül 2018
SAMEK yeni dönemde 100 branşta hizmet sunacak

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı tarafından yürütülen Sanat ve Meslek Eğitim Kurslarında (SAMEK) yeni dönem kayıtları başlıyor.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, 18 Eylül Salı günü başlayacak kayıtlar 30 Eylül Pazar gününe kadar devam edecek. 20 merkez ve 100 branşta eğitim sunacak SAMEK’e kursiyerler kurs kayıtlarını www.sakarya.bel.tr adresinden online olarak yapabilecek.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı İbrahim Aktürk, “SAMEK her geçen gün büyüyen ailesi ve gelişen uzman kadrosuyla bu yıl da Sakaryalılara hizmet sunacak. SAMEK’ler bu yıl da kursiyerlerin hem ev ekonomisine hem de yeteneklerini keşfetmelerine 100 farklı branşla olanak sağlayacak. Şehrin markası haline gelen SAMEK kurslarımıza tüm vatandaşlarımızı davet ediyorum." ifadesini kullandı.

Kayıt işlemleri hakkında bilgi veren Aktürk, "SAMEK 2018 yeni dönem kurslarına kayıt yaptırmak isteyen vatandaşlarımız kimlik bilgileri ile 30 Eylül Pazar gününe kadar www.sakarya.bel.tr adresinden online olarak başvurularını gerçekleştirebilecek. Kurslarla ilgili detaylı bilgi almak isteyen vatandaşlarımız, 444 40 54 (dahili: 3434) numaralı telefonu arayabilir." değerlendirmesinde bulundu.

YORUMLAR

Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.