Samsun

1 Eki̇m Dünya Yaşlılar Günü

11:04 30 Eylül 2017
1 Eki̇m Dünya Yaşlılar Günü

Samsun Valisi Osman Kaymak, "Bizleri bugünlere getiren yaşlılarımızı her zaman hatırlamayı, bugünlerimizi onlara borçlu olduğumuzu ve yarının yaşlı adayları olduğumuzu unutmamalıyız." açıklamasında bulundu.

Vali Kaymak, 1 Eki̇m Dünya Yaşlılar Günü dolayısıyla yayımladığı mesajda, yaşlıların tecrübeleriyle geleceğe ışık tutan, dün ile bugün arasında köprü kuran, kültür, gelenek ve göreneklerin gelecek nesillere taşınmasını sağlayan en kıymetli varlıklar olduğunu ifade etti.

Türk geleneklerinde yaşlılara hürmet, sevgi, hizmet unsurlarının bulunduğuna dikkat çeken Kaymak, bu geleneğin sürdürülmesinin hem aile bağları hem de toplumsal dokunun korunması bakımından hayati önem taşıdığını aktardı.

Yaşlı insanların milletin hafızası olduğunun unutulmaması gerektiğini vurgulayan Kaymak, şunları kaydetti:

"Onlar bizim dünümüzle bugünümüz arasında köprüdür. Yaşlılarımızı sadece bugün değil, her gün hatırlamalı ve gelecek nesillere bu bilinci aşılamalıyız. Yaşlılık dönemi şefkat gerektirmektedir. Bu aynı zamanda bir minnet borcudur. Bizleri bugünlere getiren yaşlılarımızı her zaman hatırlamayı, bugünlerimizi onlara borçlu olduğumuzu ve yarının yaşlı adayları olduğumuzu unutmamalıyız. Kıymetli büyüklerimizin yaşama sevinçlerini kaybetmeden, sağlıklı ve huzur içinde yaşamalarına katkı sağlamak, hayatlarını kolaylaştırmak hepimizin sosyal sorumluluğudur. Tüm büyüklerimizin 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü'nü kutluyor, yaşam sevinçlerinin hiç kaybolmadığı sağlıklı ve mutlu günler temenni ediyor, sevgi ve saygılarımla ellerinden öpüyorum."YORUMLAR

Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.