Samsun

Çekmediği kredi borcu var ama ortada banka yok

14:10 27 Şubat 2019 19 Yorum Var
Çekmediği kredi borcu var ama ortada banka yok

Samsun’un Bafra ilçesinde yaşanan ilginç olayda, 2014 yılında bankaya kredi çekmek için giden 2 çocuk babası Şenol Erken, aldığı cevap karışında şaşkına döndü.

Erken’e, bankadan 2 kere 10’ar bin lira kredi çektiği ve 20 bin lira parayı ödemediği gerekçesiyle kredi alamayacağı söylendi. Şoke olan Erken, herhangi bir bankadan kredi çekmediğini ve böyle bir borcunun da olmadığını görevliye söyleyerek yanlışlığın bir an önce düzeltilmesi için girişimlerde bulundu. 

Olayı anlatan Şenol Erken, "2014 yılının 6. ayında kredi almak için bankaya gittim. Banka görevlisi bana '6’ncı ve 7’nci aylarda ayrı ayrı 10’ar bin lira olarak toplam 20 bin lira kredi çekmişsin. Bu parayı ödememişsiniz takibe düşmüşsünüz’ diyerek kredi vermedi. Bunun üzerine avukat tuttum, Samsun ve Bafra’da savcılığa şikayette bulundum. Maalesef iki taraftan da takipsizlik kararı çıktı. Olay meydana çıkmadı. Borcum gözüküyor. Bütün bilgilerim doğru, telefonum doğru, adres bilgilerim doğru ancak ben böyle bir para çekmedim. Borcum gözüküyor fakat ortada banka yok" dedi. 

Parayı ödeyeceği bankanın belli olmadığını ifade eden Şenol Erken, "Bulsam önümüzü açmak için ödeyeceğim. Hangi bankaya borcum olduğu belli değil. Banka yok piyasada. Beni Merkez Bankasından kredi kullanamaz hale getirdiler. Benim önümün açılmasını istiyorum. Türkiye vatandaşı olarak kanunun verdiği haklardan yararlanabilme şansımız olmuyor. Kredi çekemiyorum. Bankalarla bir şey yapma şansımız yok. Yetkililere sesleniyorum. Bu nasıl bir iş ben bir şey anlamadım. Her şeyimiz doğru ama piyasada banka yok. Bizim ismimiz cismimiz şu anda belli. Bunun düzeltilmesini istiyorum. Ben de vatandaş olarak hakkımın geri verilerek bankalardan faydalanabilmem için kanunun ne gerekiyorsa yapmasını istiyorum. Beni borcun var diye ne arama var ne bir evrak gönderme var. Bu bana engel. Merkez Bankasından kara listeye almışlar. Bu yüzden kredi alamıyorum” diye konuştu. 

YORUMLAR

19 Yorum Var
 • kemalcan 1 yıl önce Şikayet Et
  talıhsız arkadaş aynı durum benım başıma da geldı ama ben bankadan kıredi çekıp borcumu ödedım son taksıti alip kapatması geregirken hesabı açik bırakıyor oda bizleri borç lu gözükuyor şu anda ortada banka yok bazen ben de madur oluyorum gözüken memla 80/ tl
  Cevapla
 • Murat 1 yıl önce Şikayet Et
  Ökkeş bey ismin baş harfi büyük yazılır önce bunu öğrenin ondan sonra imla dersi verin olmaz mı? Ukalalık yapmanın gereği yok değil mi?
  İlk beğenen sen ol
 • ökkeş 1 yıl önce Şikayet Et
  Kemalcan, önce Türkçe imlanı düzelt.
  İlk beğenen sen ol
 • erdem 1 yıl önce Şikayet Et
  müddei isnat ettiği suçu ispat etmek zrundadır, bu olmaz ise suç olmaz, yalnız ortada bir karışıklık var 6. ve 7. inci ayda bir kredi kullanımından bahs ediliyor, bu işte ali cengiz oyunu var
  Cevapla İlk beğenen sen ol
 • Okan 1 yıl önce Şikayet Et
  Bu işler hep bizde oluyor şaşmamak lazım
  Cevapla
 • takipsizlik 1 yıl önce Şikayet Et
  Nasil takipsizlik karari verilir anlamak mumkun degil...istersin bankadan dokumanlari olur biter...nedemek takipsizlik verip daha da magdur etmek..
  Cevapla
 • Bey 1 yıl önce Şikayet Et
  Ulan bankacilar imza denen birşey var ,neye yarıyo bu alet.başka şeye belge getirtiyosunuz 100 tane
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
ETİKETLER
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.