Samsun

Tavukları için üst geçit yaptı

09:48 10 Nisan 2021 4 Yorum Var
Tavukları için üst geçit yaptı

Samsun'da bir sanayi esnafı dükkanının çatısında beslediği 200'ü aşkın tavuğun yolun karşısındaki çim alana güvenli bir şekilde geçmesi için üst geçit yaptı.

Tekkeköy ilçesinde bulunan İlkadım Sanayi Sitesi'nde asansör dükkanı işleten 65 yaşındaki Kazım Aygün, iş yerinin çatısındaki tavuklar için farklı bir yol izledi. Hayvanların çatıda sadece yemle beslediğinden dolayı yeterli vitamin alamadıklarını düşünen Aygün, tavukların dükkanın karşısındaki yeşil alana güvenli bir şekilde ulaşması için demir profillerden bir üst geçit inşa etti. 20 metre uzunluğunda ve 5,5 metre yüksekliğindeki üst geçit yaklaşık 7 bin liraya mal oldu.

u şekilde hayvanların yolu işgal etmediğini ve çimlerden beslenebildiğini belirten Akgün, "Asıl mesleğim asansörcülüktür. Çocukluktan beri hayvanlarla ilgili bir hobim var. Burada iş yerimde tavuklara bakıyorum. 700 metrekare dükkanın üstünü hayvanlar için çevirdim. Orada sağlıklı beslenemedikleri için dükkandan yeşil alana uzanan bir üst geçit yaptım. Bu geçidi 3 günde tamamladım. Tavuklar şimdi yeşil alandan daha doğal besleniyorlar" dedi.

"Görenler şaşırıyor"

Tavukların çatıda sağlıklı beslenemediğini belirten Aygün, "200'ü aşan tavuğum var. Çatıdan yeşil alana geçmeleri için bu üst geçidi yaptım. Hayvanları üst geçitten geçmeye alıştırdım. Onlar da kısa sürede alıştılar. Burayı görenler şaşırıyor" diye konuştu.
Üst geçidi kullanmaya alışan tavuklar, karınlarını doyurduktan sonra çatıya geri dönüyorlar.

YORUMLAR

4 Yorum Var
 • zafer gülten 1 yıl önce Şikayet Et
  adamın besledikleri organik sayılır,aşağı yukarı doğal besliyor.ve böyle bi tavuğunda tanesi 50 tl den aşağı etmez,yani adamın 10000 tl yi geçen tavuğu var.ve yumurtluyorlardırda,kısa zamanda o köprünün parasını çıkarırlar yani.
  Cevapla
 • S.UYSAL 1 yıl önce Şikayet Et
  Bu kadar iltifatı görünce adamın horoz olası geliyor
  Cevapla
 • alper 1 yıl önce Şikayet Et
  good job team chicken ))
  Cevapla İlk beğenen sen ol
 • Fatih 1 yıl önce Şikayet Et
  Çok güzel (*_*)
  Cevapla
ETİKETLER
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.