Samsun

Samsun’un genç muhtarı, liseden bir ay önce mezun oldu

16:32 07 Haziran 2021 2 Yorum Var
Samsun’un genç muhtarı, liseden bir ay önce mezun oldu

Samsun’un Havza ilçesinde gerçekleşen muhtarlık seçimlerinde aday olan 18 yaşındaki Ali Külekçi kazandı.

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından bazı illerdeki 752 köy ve mahallede farklı nedenlerle boş bulunan muhtarlık veya ihtiyar heyeti için yapılan seçimde, Havza Ağcamahmut Mahallesi'nin yeni muhtarı da belirlendi. Eski muhtar Ali Zengin'in vefatı nedeniyle yenilenen seçimde iki isim aday oldu. Elli dört seçmenin bulunduğu mahallede 53 oy kullanıldı. Tamamı geçerli sayılan oyların 37'sini alan 18 yaşındaki Ali Külekçi muhtar seçildi, diğer muhtar adayı Cemal Çil ise 16 oy aldı. Mahalle sakinleri genç muhtarı tebrik etti.

“18 YAŞINA GİRELİ BİR AY OLDU”

Ali Külekçi,  Türkiye'nin en genç muhtarlarından biri olduğu için mutlu ve heyecanlı olduğunu söyledi. Külekçi, "18 yaşıma gireli 25 gün oluyor. Lise mezunuyum. Şehit Recep Şahin Meslekli ve Teknik Anadolu Lisesinden bir ay önce mezun oldum. 18 yaşıma girdiğimde böyle bir düşüncem oluştu. Şansımı ve kendimi denemek istedim. Başardım ve çok mutluyum." ifadesinde bulundu.

“UZUN YILLAR HİZMET ETMEK İSTİYORUM”

Külekçi öncelikli hedefinin birlik ve beraberlik içinde mahallesine hizmet etmek olduğunu belirterek, "İlk olarak dışarıdan üniversiteyi bitirmek istiyorum. Köyümde kalıp çiftçilik yapmayı planlıyorum. Uzun yıllar mahalleme hizmet etmek istiyorum. Destek veren, vermeyen herkese teşekkür ederim. İki ay önce ani bir rahatsızlık nedeni ile kaybettiğimiz muhtarımız aynı zamanda yakınım Ali Zengin'i saygı ve sevgi ile rahmetle anıyoruz. Allah rahmet eylesin." diye konuştu. Mahalle sakinlerinden Şenay Koçak da gençlere şans vermek istediklerini, genç birinin mahallelerinde muhtar seçildiği için mutlu olduklarını ifade etti.

YORUMLAR

2 Yorum Var
 • MURAT AKÇAKIL 1 yıl önce Şikayet Et
  Artık o vatandaşı muhtarlıktan alana aşkolsun....bir kere oturdu mu hem de bu yaşta, en az elli yıl muhtar kalır...peheeeeeeeh
  Cevapla
 • Said 1 yıl önce Şikayet Et
  Büyük şehirlerde evet ama ufak yerde sanmam.
  İlk beğenen sen ol
 • dinibütünoğlu 1 yıl önce Şikayet Et
  maaşallah geleceğin aydınlık başarıların daim olsun
  Cevapla
ETİKETLER
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.