Samsun

914 kişilik lisenin tek kız öğrencisi

14:45 05 Ocak 2024
914 kişilik lisenin tek kız öğrencisi

Samsun Çarşamba Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde 914 öğrenci arasında Ebru Kaygılı isimli tek kız öğrenci eğitim görüyor.Çarşamba Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 7 farklı alanda 914 kişilik öğrenci sayısı ile eğitim veriyor. 912 öğrenci arasından tek kız öğrenci olarak göze çarpan lisenin 12. sınıf öğrencisi Ebru Kaygılı; elektrik, elektronik ve haberleşme alanında eğitim görüyor. Haftanın 3 günü işletmede staj gören Ebru Kaygılı, diğer kalan günlerde ise lisede eğitim alıyor.

"Kadınların her şeyi yapabileceğini gösteriyoruz"

Öğrenci Ebru Kaygılı, "Staj yaptıktan sonra okulda eğitim hayatıma devam ediyorum. Böylece öğrendiğim bilgileri okulda pekiştiriyorum. Asıl hedefim elektrik-elektronik mühendisi olmak. Bu okulda okuyarak hayallerime adım adım ilerliyorum. Üniversite sınavına çalışıyorum, umarım hedefime ulaşırım. Kadınların her şeyi yapabileceğini gösteriyoruz" dedi.

YORUMLAR

  • ... 3 ay önce Şikayet Et
    Yanlış haber, tek kız değil bir kız öğrenci daha var fakat başka faaliyeti yok mu bu okulun da sadece bu durum lanse edilmiş yani ne kadar acı yıl 2024 tek kız öğrenci olması ön plana çıkarılıyor. Yazık.
    Cevapla
  • Süleyman İnce 3 ay önce Şikayet Et
    Karma okullardaki anormallik bir yana, daha beteri koca okula bir kız. Tam bir fitne için konmuş sanki. O çocukların konsantrasyonunu bozmak için...
    Cevapla
ETİKETLER
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.