Şanlıurfa

Şanlıurfa'da bulundu! Et yiyen baykuş

09:06 14 Haziran 2021 -3 Yorum Var
Şanlıurfa'da bulundu! Et yiyen baykuş

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde bitkin halde bulunan peçeli baykuş koruma altına alındı. Baykuş, tedavisi tamamlandıktan sonra Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğüne teslim edilecek.

Fırat Mahallesi'nde sabah saatlerinde markete giden Muhammed Kankılıç (14), ağaç gölgesinde uçamayan ve bitkin halde bir baykuş gördü.

Baykuşun kanadı ve ayağından yaralandığını fark eden Kankılıç, hayvanı besledikten sonra durumu Siverek Belediyesi ekiplerine bildirdi.

Kankılıç'tan teslim aldıkları baykuşun peçeli baykuş olduğunu belirleyen görevliler, kuşu tedavisini yapmak için koruma altına aldı.

Baykuşu bulan Muhammed Kankılıç, AA muhabirine, ilk defa bir peçeli baykuşu bu kadar yakından gördüğünü söyledi.

İnternette yaptığı araştırmada baykuşun peçeli baykuşa benzediğini fark ettiğini anlatan Kankılıç, "Önce yem verdik yemedi. Ama et yediğini öğrenince et verdik. Daha sonra yetkilileri aradık. Hayvan kanadından yaralı ve umarım iyileşir." dedi.

Siverek Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Hilmi Bilgiseven de ilk müdahaleyi yaptıktan sonra peçeli baykuşu, Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğüne teslim edeceklerini kaydetti.

 

YORUMLAR

-3 Yorum Var
  • hasan 4 ay önce Şikayet Et
    baykuşlar et yer zaten başka ne yiyecekti :D
    Cevapla
ETİKETLER
Şanlıurfa
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.