Şanlıurfa

Şanlıurfa’da insanlık dersi! Bize helal olmaz deyip iade ettiler

09:27 01 Aralık 2021 25 Yorum Var
Şanlıurfa’da insanlık dersi! Bize helal olmaz deyip iade ettiler

Şanlıurfa'da 3 vatandaş hesaplarına yatan yüklü miktardaki çocuk yardımı ücretini, "Bu para bize helal olmaz" diyerek iade ettiler.

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde 3 vatandaş, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından ihtiyaç sahibi ailelerin öğrencileri için düzenli olarak ödenen Şartlı Nakit transferi (ŞNT) kapsamında hesaplarına yatan yüklü miktarda parayı, yetkililere iade etti.

"KOMPLE TESLİM ETTİM"

Bankaya çocuk parasının yatıp yatmadığını merak etiği için hesaba baktığını ve hesabında 23 bin 300 lira para yatırıldığını gördüğünü’ söyleyen Bahri Bağseven, ”Bu paranın benim param olmadığını anladım, içinden yalnızca 400 TL çektim, gerisini çekmedim ve karışmadım. Bu paranın benim olmadığına, kendimi inandırdım ve parayı postane müdürüne komple teslim ettim, ettiğime dair imzalı kağıdımı aldım. Bu para benim değildi, hesabıma yanlış yatırılmış bir paradır. Vatandaşlarımızdan bu tür büyük meblağ ile karşılaştığı zaman, bunların tekrar geri iade etmelerini temenni ediyorum, bu para bizim değil ve bu para bize helal olmaz” dedi

“HAKKIM OLMAYAN PARA HARAMDIR”

Parayı iade edenlerden İbrahim Halil İstemil de, ”Bu sabah hesabıma baktığımda, hesabımda 15 bin 400 TL gibi büyük bir para gözüküyordu, kalktım bu parayı çektim ve getirip yetkililere teslim ettim. Hakkım olmayan para haramdır dedim ve o parayı geri iade ettim” diye konuştu.

“PTT’YE GERİ İADE ETTİM”

‘Sabah işe giderken bankadan hesabına baktığını ve hesabında 41 bin 500 lira olduğunu fark ettiğini söyleyen Ramazan Kızılkaya, ”Bu paranın bana ait olmadığını hissettim ve 2 bin TL’sini çektim. Çektim ama dedim olmaz, para benim hakkım değil ve çektiğim para ile beraber tüm parayı gelip PTT’ye geri iade ettim. Bu tür bir şeyle karşılaşan arkadaşlarımız varsa, onların da bu duyarlılığı göstermesini rica ediyorum” diye konuştu. Konu ile ilgili yetkililerden henüz bir açıklama gelmedi.

 

YORUMLAR

25 Yorum Var
 • Esma 1 ay önce Şikayet Et
  Canım memleketim beee
  Cevapla İlk beğenen sen ol
 • Evlat 1 ay önce Şikayet Et
  Bu memleketin evladı olarak gurur duydum.helal olsun size...
  Cevapla
 • Mustafa çakmak 1 ay önce Şikayet Et
  Helal olsun örnek alınacak biri.
  Cevapla
 • Urfali 1 ay önce Şikayet Et
  Öğrenci yardımının neden az geldiği anlaşıldı işini bilmeyen insanları göreve getirdiğinizde olacağı budur
  Cevapla
 • deli istanbullu 1 ay önce Şikayet Et
  adam arayanlar alın size adam gibi adam.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.