Sinop

Babaları vasiyet etti çocukları bağışladı

17:23 28 Haziran 2018
Babaları vasiyet etti çocukları bağışladı

Sinop'ta, Ali Yazıcı’nın çocukları bir süre önce vefat eden babalarının vasiyeti üzerine 650 metrekarelik arsayı Kur’an kursu yapılması için Türkiye Diyanet Vakfına bağışladı.

Türkiye Diyanet Vakfı Sinop Şubesinde gerçekleştirilen programda Yazıcı'nın çocukları Yılmaz Yazıcı ve Şükran Çömlek, babalarına ait aranın tapusunu İl Müftüsü Ali Haydar Çelik'e teslim etti.

Kardeşlerden Yılmaz Yazıcı, gazetecilere yaptığı açıklamada, babasının mevcut arsaKur'an Kursu ve mescit yapılması için ayırdığını söyledi.

Yazıcı, babalarının bir süre önce vefat ettiğini vurgulayarak, "Bizler de çocukları olarak babamızın vasiyetini yerine getirmek istedik. Çünkü sağlığında arsaya sadece Kur'an kursu veya mescit binası yapılması şartını getirmişti. Çocukları olarak 650 metrekarelik arsayı Türkiye Diyanet Vakfına bağışlamış bulunuyoruz." dedi.

İl Müftüsü Ali Hayri Çelik ise Ali Yazıcı'ya Allah'tan rahmet dileyerek, "İnşallah bu arsa üzerine yapılacak Kur'an kursu tamamlandığında öğrencilerimiz, ilim tahsil etmeye devam edecek. Rahmetli Ali Bey'den Allah razı olsun. Bu davranışının diğer insanlara da örnek olmasını temenni ediyorum." diye konuştu.



YORUMLAR

ETİKETLER
bağışladı
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.