Sinop

Vali Şakalar'ın "Yaşlılar Günü" mesajı

16:48 29 Eylül 2018
Vali Şakalar'ın "Yaşlılar Günü" mesajı

Sinop Valisi Köksal Şakalar, 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Vali Şakalar, mesajında, milli ve manevi değerleri yaşatarak bunların gelecek nesillere aktarılmasında köprü görevi üstlenen yaşlıların en kıymetli hazineler olduğunu belirtti.

Hayat tecrübeleri ve geçmişten günümüze tanıklık ettikleri değerler ile gençlere yol gösterici ışık olan yaşlıların "bereket unsuru" olarak görülmesi gerektiğini ifade eden Şakalar, şöyle devam etti:

"Her genç insan, bir yaşlı adayıdır. Hayatımızı bu gerçeği unutmadan yaşamalıyız. Millet olarak ne mutlu bize ki yaşlılarımızı yük olarak görmeyen, tam aksine ihtimam ve sevgiyle yaklaşmamızı sağlayan bir kültüre sahibiz. Unutmamalıyız ki kendi varlığımız ve çocuklarımızın geleceği ne kadar önemliyse yaşlılarımız da bizim için o kadar önemlidir. Onların geniş ufukları, tecrübeyle kesinlik kazanmış bilgi ve birikimleri, her zaman yararlanmamız gereken, geçmişe ve bugüne olduğu kadar geleceğe de ışık tutan birer kaynaktır."

Şakalar, mesajının devamında devletin yaşlı vatandaşlara götürülecek hizmetlerin kalitesini ve çeşitliliğini artırmaya yönelik çalışmaları sürdürdüğünü aktararak, "Yaşlılarımızın sorunlarını çözmek, toplumda hak ettikleri yeri almalarını sağlamak tek başına devletimizin değil, toplum olarak hepimizin sorumluluğudur. Bu nedenle hayırsever vatandaşlarımız ile ilgili sivil toplum kuruluşlarımızın her zaman desteğine ihtiyacımız vardır. Tüm büyüklerimizin 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü'nü kutluyor, ömürlerinin her dakikasını sağlıkla, mutlulukla yaşamalarını diliyorum." ifadelerini kullandı.


YORUMLAR

Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.