Şırnak

Cizre'de teröristlere ait tünel bulundu

14:55 28 Ocak 2016
Cizre'de teröristlere ait tünel bulundu

Şırnak'ın Cizre ilçesinde terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonlarını sürdüren güvenlik güçlerince evde yapılan aramada teröristlerin sızma ve kaçma amacıyla kullandığı değerlendirilen tünel bulundu.

Cizre'de teröristlere yönelik "Şehit Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş Burak Demirci Operasyonu" devam ediyor. Sur ve Cudi mahalleleri arasındaki dar bölgede sıkışan teröristlerle güvenlik güçleri arasındaki çatışmalar sürüyor.

Çok sayıda terör örgütü mensubu, silahlarını bırakarak ilçeden kaçmaya çalışıyor.

Aralarında üniversite öğrencilerinin de olduğu bazı şüphelilerin gözaltına alındığı, bu kişilerin çoğunun benzer ifadeler kullandığı, akraba ziyareti ya da gezmek için ilçeye geldiklerini söyledikleri öğrenildi.

- Teröristler kaçmak için su tahliye kanallarını da kullanıyor

Terör örgütü mensuplarınca Cudi Mahallesi'nde "hücre evi" olarak kullanılan evde ilçeye sızma amaçlı kullanıldığı değerlendirilen tünel bulundu.

Evin odasında açılan yaklaşık 2 metre genişliğindeki tünelin, vantilatörle havalandırıldığı belirlendi. Terör örgütünün dağ kadrosundaki teröristleri ve silahları tüneli kullanarak ilçeye soktuğu, operasyonun sonuna doğru sıkışan terör örgütü mensuplarının tünelden kaçtığı tespit edildi.

Teröristlerin, selden korunmak amacıyla yapılan su tahliye kanallarını da kaçmak için kullandıkları, evlerde kazdıkları tünellerle bu kanallara ulaştıkları anlaşıldı.

YORUMLAR

ETİKETLER
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.