Sivas

Öğretmenini karşısında gören vali duygusal anlar yaşadı

10:58 27 Kasım 2019 11 Yorum Var
Öğretmenini karşısında gören vali duygusal anlar yaşadı

Sivas Valisi Salih Ayhan, ilkokul öğretmenini karşısında görünce duygu dolu anlar yaşadı.

Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Merkezi'nde Öğretmenler günü dolayısıyla bir program düzenlendi. Programa Sivas Valisi Salih Ayhan, Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşcı, 5. Piyade Eğitim Tugay Komutanı Albay Hakan Tutucu ve çok sayıda öğretmen katıldı. Program, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Programda Vali Ayhan konuşma yaptığı esnada slayt perdesine Ayhan'ın ilkokul öğretmeni Emel Uluer'in görüntüleri yansıtıldı. Bu sırada Kütahya'nın Simav ilçesinde yaşayan ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü organizasyonu ile Sivas'a getirilen Uluer salona girdi. İlkokul öğretmenini karşısında gören Vali Ayhan duygulu anlar yaşadı. Ayhan, yapılan sürprizin şaşkınlığını yaşadıktan sonra öğretmenine çiçek takdim ederek elini öptü. Uluer, Bayburt Çiftetaş Köyü İlkokulu'ndan mezun olan Ayhan'a ilkokul diplomasını verdi.

Programda konuşan Vali Ayhan, "Her öğretmenin yeri farklıdır ama ilkokul öğretmeni gerçekten unutulmuyor. Derin izler bırakıyor bizlerde. İnsana şahsiyet, kimlik veren, ufkunu açan, yüreğine güzel tohumlar atan ilkokul öğretmenidir" dedi.

Mesleğe yeni başlayan öğretmenler için ant içme töreni düzenlenen programda emekli öğretmenlere ise şeref belgesi verildi.

YORUMLAR

11 Yorum Var
 • OSMANLI TORUNU 9 ay önce Şikayet Et
  Öğretmenlerin en büyük sermayesi yetiştirdikleri öğrencileridir. Sayın Valimizi göstermiş olduğu mütevazi davranışından dolayı tebrik ediyorum.meslektaşımı da böyle bir insan yetiştirdiği için kutluyorum.
  Cevapla
 • Sami Şahin 9 ay önce Şikayet Et
  Muhterem valimizi daha önceden Sivas'ta Vali Yardımcısı iken tanıyoruz. İnsan evladıdır kendisi. Daha yüksek makamlarda görmek isteriz.
  Cevapla
 • Elbyli58 9 ay önce Şikayet Et
  Akparti kadrolarını bu tarz şahsiyetlerden oluşturmalı.halk adamı
  Cevapla
 • Türkiye, 9 ay önce Şikayet Et
  Öğretmeni için bile nasıl bir gururdur bu, böyle imanı olan, Atatürk ve silah arkadaşlarını tanıyan, örf ve anenemize sahip çıkan öğretmenler olmasını temenni ediyoruz. Yeni nesil diye diye, avrupanın kurallarını empoze etmeye çalışarak, neslimizi değiştirmeye çalışıyorlar.
  Cevapla
 • vatandas 9 ay önce Şikayet Et
  toplum icerisinde vali bile olsaniz, ogretmenler gununde bi ogretmeni asagilayamazsiniz. ogretmen degilim ama insanim. ahlakim var. bana bunu ogreten de ogretmenim. dolayli olarak azarlarsiniz. sabredersiniz. veya baska turlu ama boyle olmaz. konya valisinin kulagi cekilmeli.
  Cevapla
 • sasas 9 ay önce Şikayet Et
  hala orada mısın? O şahıs öğretmen değilmiş, zaten öğretmen olsa devletin karşısında öyle oturmazdı, öğretmen olsaydı da o davranışı hak etmişti.
 • Mehmet SUBAŞI 9 ay önce Şikayet Et
  Konya Valimiz , tepki göstermekte haklıydı. Vali demek , Devlet demektir. Kişinin mesleği ne olursa olsun, toplum içerisindeki kurallara uyması gerekir. Kulağı çekilmesi gerekenler, oturmasını, kalkmasını bilmeyenlerdir.
Daha fazla yorum görüntüle
ETİKETLER
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.