Sivas

Sivas’ta korona virüsü yok saydılar

14:17 08 Nisan 2021
Sivas’ta korona virüsü yok saydılar

Sivas’ta bir market, açılışa özel indirim ve kampanya yapınca izdiham yaşandı. Oluşan uzun kuyrukta, korona virüs salgınına rağmen sosyal mesafe hiçe sayıldı.

Sivas'ta, markette açılışa özel uygulanan indirim ve kampanyaları duyanlar uzun kuyruk oluşturdu. Korona virüs salgınına rağmen sosyal mesafe hiçe sayılınca Sivas Valiliği kararı ile açılış iptal edilirken, işletme hakkında da tutanak düzenlendi.

İŞLETMEYE CEZAİ İŞLEM UYGULANDI

Markette, açılışa özel birçok ürüne indirim ve kampanya uygulandı. İndirimli ürünlerden almak isteyenler, açılış saatinden önce market önünde toplanırken, uzun kuyruk oluştu. Koronavirüs risk haritasında, kırmızı kategorideki 'çok yüksek riskli' iller arasında yer alan kentte izdiham ihbarı üzerine polis ekipleri hızla harekete geçti. Market önüne gelen polisler, kalabalığa sık sık uyarı yaptı. Marketin açılışı ile birlikte indirimli ürünlerden alabilmek için içeri girmeye çalışanlar, koronavirüsü hiçe saydı. Polis ekiplerinin uyarılarına rağmen sosyal mesafeye uyulmadığı görüldü. Bir süre sonra kapılar kapatılarak, markete giriş durduruldu. Kapı girişi de soğutucu dolap ile kapatıldı. Polis ekipleri, işletmeye yönelik ceza uygulanmak üzere tutanak tuttu. Sivas Valiliği kararı ile açılış iptal edilirken, market de kapatıldı.

 

YORUMLAR

ETİKETLER
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.