Sivas

Sivas’ta filmlere konu olacak dolandırıcılık

07:45 23 Nisan 2021 17 Yorum Var
Sivas’ta filmlere konu olacak dolandırıcılık

Sivas’ta filmlere konu olacak yöntemle dolandırıcılık yapan 3 kişi amaçlarına ulaşsa da polisten kaçamadı.

Sivas’ta otomobilini satmak için internette ilana koyan bir kişi dolandırıcıların ağına düştü. Telefonla yaptıkları görüşmede aracı satın almak için 120 bin TL bedelle anlaşan 3 kişi geçtiğimiz gün Sivas’a geldi. Buluşmanın ardından önce notere gidilip devir işlemi gerçekleştirildi. Dolandırıcılardan biri noterde kaldı. Diğeri parayı ödeme bahanesi ile satıcı ile bankaya gitti. Bir diğeri ise aracı expertize sokacağını belirterek, galericiler sitesine gitti. Satıcı ile bankaya giden dolandırıcı bir anda ortadan kayboldu. Bu arada noterden devri alan kişi galericiler sitesindeki arkadaşı ile buluştu. Para ödemeden aldıkları aracı daha önce anlaşmaya vardıkları bir galeriye 71.500 TL değerle satıp bankadan ayrılan arkadaşlarını da alarak kaçmaya çalıştılar.

Parasını almak için bankaya giden satıcı, birlikte bankaya gittikleri kişi bir anda ortadan kaybolunca dolandırıldığını anlayarak polisten yardım istedi. Polisin hızlı ve titiz takibi sonucu üç dolandırıcı Amasya istikametine giderken Tokat’ta yakayı ele verdi. 3 dolandırıcı üzerlerindeki 70 bin 550 TL ile gözaltına alındı. Dolandırıcıların benzer yöntemle birçok kişiyi dolandırdıkları, haklarında 245 farklı suç kaydı bulunduğu anlaşıldı.

Sivas Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada vatandaşların değerinin çok üstünde ve altında yapılmak istenen satışlarda dolandırılma ihtimaline karşı dikkatli olmaları istendi.

YORUMLAR

17 Yorum Var
 • ismail 3 hafta önce Şikayet Et
  arabanı satmadan paranı hesabında göreceksin ve parayı yatıran dan başkasına arabanı satmayacaksın. bu kadar basit.
  Cevapla
 • abdullah 3 hafta önce Şikayet Et
  adalet nirde? valla en son gördüğümde arka kapıdan sıvışıyordu.
  Cevapla İlk beğenen sen ol
 • EMİN ÇİFTÇİ 3 hafta önce Şikayet Et
  derhal idam çıkarılmalıdır....
  Cevapla
 • Ahmet 3 hafta önce Şikayet Et
  Adamların limiti doldurması için kaç defa daha suç işlemesi gerekli. 245 SUÇ KAYDI vay babam vay...
  Cevapla
 • mert 3 hafta önce Şikayet Et
  bu ülkede suçlular allahın hükmüne karşı batılıların uşakları hainler allahın hükmüne karşı ilginç olan mağdurda allahın hükmüne karşı,laik hukuk sürekli suçlu ve mağdur üretiyor
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
ETİKETLER
dolandırıcılık
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.