Tekirdağ

"AK Parti ile birlikte romanlar değişim yaşadı"

09:51 13 Şubat 2019
"AK Parti ile birlikte romanlar değişim yaşadı"

Tekirdağ Roman Dernekleri Federasyonu Başkanı Göksel Fil, "Bizim beklentilerimiz 2003 yılından sonra daha da çoğalmıştır. 2003 yılından itibaren Türkiye büyümeye geçti. Türkiye büyürken Romanlar da büyümeye geçti." dedi.

Fil, AA muhabirine yaptığı açıklama, AK Parti'nin hükümete gelmesinden sonra Roman vatandaşların gelişme sağladığını eğitim durumlarının iyileştirildiğini söyledi.

Eğitimlerin sonuç verdiğini ve Roman vatandaşlar arasında farklı meslek dallarında çalışma alanları oluştuğunu ifade eden Fil, "AK Parti ile birlikte Romanlar değişim yaşadı. Kamu kurumlarında ve STK'lar ile beraber iş birliği içerisine girdik ve olumlu anlamda mesafe aldık. Eğitim konusuna da değinecek olursak şu an polisimiz var, hakimimiz var, doktorumuz var. Bu sayıların artacağına da eminiz. İnşallah iyi günler göreceğiz." diye konuştu.

İstihdam ve eğitim konularının daha da iyileştirilmesini beklediklerini dile getiren Göksel Fil, Türkiye'nin büyük ve güçlü bir ülke olduğunu belirtti.

AK Parti ile birlikte Türkiye'nin büyüme sürecinin hızlandığını vurgulayan Başkan Göksel Fil, sözlerini şöyle tamamladı:

"Bizim beklentilerimiz 2003 yılından sonra daha da çoğalmıştır. 2003 yılından itibaren Türkiye büyümeye geçti. Türkiye büyürken Romanlar da büyümeye geçti. Bu topraklar bizim. Bu vatan, bu bayrak, bu ülke bizim. İlerleyen günlerde daha güzel günler göreceğimize eminim.

Yerel seçimlerde Roman camiasının beklentisi istihdam, eğitim ve konut sorunlarıdır. Bu sorunları yaşarken bizim güçlü bir şekilde ivedilikle yeni projeler üretip Genel Merkez ve hükumete sunup Roman vatandaşlarımızın bir an evvel iyi bir yaşam, kültür ve spor alanlarına sahip olmasını istiyoruz."


YORUMLAR

ETİKETLER
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.