Tekirdağ

Toprağa verdikleri kişinin anneleri olmadığını öğrenince şoke oldular

07:47 30 Aralık 2020
Toprağa verdikleri kişinin anneleri olmadığını öğrenince şoke oldular

Tekirdağ'da koronavirüs tedavisi gören Fatma Patan’ın (64) öldüğü belirtilerek çocuklarına teslim edilen cenaze, Sakarya’da toprağa verildi. Aile defin işlemlerinin ardından özel hastaneden gelen telefonla şoke oldu. Fatma Patan’ın bir gün sonra öldüğü, kendilerine verilen cenazenin başka bir kişiye ait olduğu belirtilince, defnedilen cenaze çıkarıldı.

Tekirdağ’da özel bir hastanede koronavirüs tedavisi gören Fatma Patan’ın, Sakarya’nın Karasu ilçesinde yaşayan çocuklarına, dün annelerinin vefat ettiği haberi verildi. İşlemlerin ardından Tekirdağ’dan Sakarya’ya getirilen cenaze, Karasu ilçesi Yenimahalle Mezarlığı'nda defnedildi. Defin işleminden yarım saat sonra aldıkları telefonla Patan’ın çocukları neye uğradığını şaşırdı. Defnettikleri kişinin bir başkası olduğunu öğrenen çocuklarına, annelerinin bugün vefat ettiği söylendi. Bunun üzerine savcılık talimatı doğrultusunda mezar tekrar açılarak defnedilen cenaze çıkartılıp gasilhaneye gönderildi. Cenazenin asıl sahipleri Tekirdağ’dan Sakarya’ya doğru yola çıkarken, Fatma Patan’ın cenazesi ise Sakarya’ya gönderildi.

Fatma Patan’ın ailesi duruma tepki gösterdi. Patan’ın kızı Elif Usta, “Biz cenazeyi defnettikten yarım saat sonra bize bir haber geldi, anneniz öldü diye. Yani morgda karışmasını anlarım ama ölmüş ve canlı bir insan nasıl karışır? Cenazenin asıl sahiplerine de günah, bakın gömdük, sonra çıkardık. Kimsenin içi yanmasın, bu hastane bize daha önce de bazı sorunlar çıkardı. Burada bir şey var, bunlar incelensin ve kimse yanmasın” dedi.

YORUMLAR

 • yorumsuz 1 yıl önce Şikayet Et
  Burada her iki tarafta hatalı.Cenazeyi yıkayıp kefenleyenler bu işlemleri nasıl yapıyor .Ölen anneleri başka bir şey değil.Gerekli tedbir alındıktan sonra cenaze teslim alınıyor.Yakınım huzur evinde çalışıyor.Huzur evine bırakılan yaşlılardan biri gece ölüyor.Çocuklarına haber veriliyor.Bu saatte biz nasıl gelelim diyorlar.huzurevi de biz bütün işlemleri yaptık falan belediyenin morgundan annenizi sabah alabilirsiniz demişler.Ne acı bir durum vay halimize.Cennet analarımızın ayağının altında bu gerçeği bir kere daha hatırlayalım hep birlikte.
  Cevapla
 • aaa 1 yıl önce Şikayet Et
  alırken uzaktan göstermişlerdir heralde teyit için
  Cevapla İlk beğenen sen ol
 • vatandaş 1 yıl önce Şikayet Et
  ailenin hatası yokmu?? Defin işlemi yapılana kadar hiç mi bakmadılar.Yazık, günah
  Cevapla
 • başar 1 yıl önce Şikayet Et
  virüsten öleni belediye gömüyür. yüzünün görünmesi yasak.
 • Sakaryalı Mustafa 1 yıl önce Şikayet Et
  Korona diye bir mikrop var hiç duymadınız galiba.
 • Mecaz-i 1 yıl önce Şikayet Et
  Açmak yasak. Saçma saçma konuşuyorsunuz. Açanlar da virüse yakalandığı için yasaklandı
 • serkan 1 yıl önce Şikayet Et
  malesef oyle bır kotu zamandayızkı coronadan olenlerımıze degıl bakmak yanına bıle yaklasılmasına ızın verılmıyor.gorevlıler yıkayıp defnedıyor.bence olayı tam bılmeden bu sekılde bır yorum yapman cok yanlıs
 • aaaa 1 yıl önce Şikayet Et
  Korana olan kişiye nasıl bakıcaksın
 • misafir 1 yıl önce Şikayet Et
  Arkadaşlar bizde bir ay önce anamızı kaybettik. Her işlemi biz kendimiz yaptırdık. Cenazeye de baktık...Hiç kimseye bulaşmadı...
  Cevapla
 • zynp 1 yıl önce Şikayet Et
  Babamı da koronodan kaybettik. Hem morgta gösterdiler hem de önlemlerimizi alarak cenazemizi kendimiz yıkadık. Üstelik Süreyyapaşa da serviste yatarken kardeşim refakatçı olarak 4 gün yanında kaldı. Hiç kimseye bulaş olmadı hamdolsun. Bu nasıl iş anlamadım. Hastaneden kaynaklanan bir sorun..
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
ETİKETLER
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.