Tekirdağ

Tekirdağ'da hayrete düşüren görüntü! Gökyüzünü istila ettiler

09:57 24 Kasım 2022 8 Yorum Var
Tekirdağ'da hayrete düşüren görüntü! Gökyüzünü istila ettiler

Tekirdağ Süleymanpaşa'da gökyüzünü adeta istila eden karga sürüsü görenleri hayrete düşürdü.

Korku filmlerini aratmayan görüntülerin ortaya çıktığı kentte vatandaşlar şaşkınlığını gizleyemeyerek, “Kargalar çıldırmış. Hatta onunla ilgili bir film var” yorumu yaptı.

Tekirdağ'ın merkez ilçesi Süleymanpaşa’da akşam saatlerinde bir anda ortaya çıkan karga sürüsü, kentin semalarını işgal etti. Gökyüzünde kalabalık karga sürüsünü gören vatandaşlar hayretler içerisinde kaldı. Akşam karanlığının çökmeye başladığı saatlerde, gökyüzünü bir anda istila eden yüzlerce karganın Süleymanpaşa semalarında atik ve hızlı bir şekilde hareketleri, filmlerdeki korku dolu sahneleri anımsattı.

“Sanki ortaklaşa karar almışlar”

Tekirdağlı esnaf Gürkan Demir yaptığı açıklamada, “Bu hayvanlar, genelde bu aylarda akşam oldu mu sanki birbirleriyle ortaklaşa bir karar almış. Saat 6-7 arası bir başlıyorlar. ‘Vak vak, gak gak gak’ diye hadi onu da geçtim. Sabah bir geliyoruz. Dükkanın önü pislik içinde. Her yere pisliyorlar. İnsanlar artık onların altından geçmeye korkuyorlar. Hele şurada bir çınar ağacı var. Altını spatula ile kazısan kazıyamazsın. Kargalar çıldırmış. Hatta onunla ilgili bir film var. Aynı onun gibi bir şey bir insanlara saldırması eksik. Ama bunlar başka türlü saldırıyor. Bayağı bir pisletiyorlar” dedi.

Gökyüzünü uzun bir süre işgal eden karga sürüsü, havanın kararmasıyla ortadan kayboldu.

YORUMLAR

8 Yorum Var
 • Serha 1 yıl önce Şikayet Et
  İnsan oğlu herşeyden rahatsız oluyor karga köpek kedi onla I'm kullanım haklarını aldık onların genetigiyle oynadık az mutlu olun Allahın verdigi düm canları sevinki mutlu olun sadece kendini sevipde bencil olmayın
  Cevapla
 • ALEW 1 yıl önce Şikayet Et
  BEN Alıştım Onlara ve Danslarına Garip Olan Ne Harika Müthiş Hayvanlar..
  Cevapla
 • Zeynep 1 yıl önce Şikayet Et
  Tekirdağ daki kargalar ufak et peynir gibi şeyleri koyuyorsun almiyorlar.İstanbul daki edepsiz koca kargalari gorseniz.Bir peynir salam birsey koy arkanizi doner donmez kapip kaçıyorlar :)
  Cevapla
 • çerkez 1 yıl önce Şikayet Et
  Eskiler kargaların bu dönemde toplu olarak havada olmalarına yağışların geleceği yönünde değerlendirirler genelde
  Cevapla
 • Hakkı DüzceIi 1 yıl önce Şikayet Et
  5 g istasyonları kuşların dengesini bozdu
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
ETİKETLER
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.