Tekirdağ

50 yıldır böylesi görülmedi! Dipteki ağaçlar ortaya çıktı

11:33 25 Ocak 2023 9 Yorum Var
50 yıldır böylesi görülmedi! Dipteki ağaçlar ortaya çıktı

Tekirdağ Süleymanpaşa'da kuraklık nedeniyle suları azalan barajda suyun dibindeki ağaçlar ve çalılar ortaya çıktı.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Süleymanpaşa Ziraat Odası Başkanı İmdat Saygı, 50 yıldır böyle kuraklık görmediğini belirtti.Ülke genelinde yağışların az olması sonucu kuraklık Tekirdağ’da da çirkin yüzünü göstermeye devam ediyor. Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde bulunan Yazır Barajında kuraklıktan kendine düşen payı aldı. Kurumayla beraber barajın dibindeki çalılıklarda ortaya çıktı. Havadan görüntülenen barajda suyun çekildiği alanlarda da ağaç dalları görülmeye başlandı. Yazır Baraj'ının yanı sıra ilçeye bağlı Bıyıkali Göleti'de kuruma noktasına geldi. Konuyla ilgili açıklamada bulunan Süleymanpaşa Ziraat Odası Başkanı İmdat Saygı’da 50 yıldır böyle kuraklık görmediklerini ifade etti.

"Gerçekten görülmemiş bir yıl yaşıyoruz"

Süleymanpaşa Ziraat Odası Başkanı İmdat Saygı yaptığı açıklamada, “2022 yılını kurak bir yıl olarak yaşadık. 2023’e girdik. Buğdaylarda şuanda herhangi bir sıkıntı yok. Belirli bir yağış aldık. Ama şuanda derelerde su yok. Barajlar bildiğiniz gibi yarıdan aşağıya düştü. Çiftçinin beklentisi en azından bir kar görmek istiyorlar. Bizim Nisan’da Mayıs’ta yağış olursa mahsulümüz olur. Gerçekten görülmemiş bir yıl yaşıyoruz. Biz böyle bir yıl görmedik. 50 yıldan beri böyle bir kuraklık yaşamadık. Bu yıl çok düşük. Bekliyoruz İnşallah hava raporları önümüzdeki günlerde yağışlı gösteriyor. Olursa çiftçimiz rahatlayacak” dedi.


 

YORUMLAR

9 Yorum Var
 • İsmail mutlu 6 gün önce Şikayet Et
  Siz genede bütün ağaçları kesmek için gayret gösterin.nerede meyva ve gölge yapan ağaç varsa Süleymanpasa belediyesi tek,tek zorla kesmekteler.simdi hiç şikayet etmeyini.zemini sizler hazırladınız .ağaçlar yağmur bulutlarini çeken tek canlı varlıklar.
  Cevapla
 • Halit 1 hafta önce Şikayet Et
  Allah bu dünyayı aç gözlü insanlardan dünyayı düşünmeyenlere korusun
  Cevapla
 • Recep 1 hafta önce Şikayet Et
  Pandemi bittikten sonra araba, ev , gıda gibi ürünlerin fiyatına yapılan haksız kazanç sonucu, yapılanlar karşılıksız kalacağına sandınız. Ülkede kazanç dolandırıcılık olursa Allah tabiki rahmetini ülkemizden çeker.
  Cevapla
 • İslamın Sancağı 1 hafta önce Şikayet Et
  Başınızdaki Süfyan’a Tabi Olmaya Devam Ederde İslam Deccalinin Yolundan Giderseniz İslama Kurana Peygamberimize Sahip Çıkmazsanız Ehli Sünneti Korumazsanız Daha Beteri Yakındadır..
  Cevapla
 • A.İhsan Doğan 1 hafta önce Şikayet Et
  Bu kuraklığın dinle imanla ne alakası var.Dediğin doğruysa Arap yarım adası niye çöl,Peygamberimizin yurdu,Dinimizin merkezi,neden sıcak ve kurak!!!? Onlar seni dediğin gibi, Kur'an'a ve Peygambere sahip çıkmıyor herhalde!!!
 • Misafir 1 hafta önce Şikayet Et
  böyle bir israf furyası yok. rabbim bereketini çekti bu ülkeden. allah yardimcımız olsun
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
ETİKETLER
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.