Tokat

Pazar tezgahında tıp fakültesini kazandığını öğrendi

07:41 27 Ağustos 2020 14 Yorum Var
Pazar tezgahında tıp fakültesini kazandığını öğrendi

Tokat'ın Turhal ilçesinde haftanın iki günü pazarcılık yaparak harçlığını çıkaran 19 yaşındaki Melih Buğra Ertek, tıp fakültesini kazanmanın sevincini yaşıyor

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) yerleştirme sonuçlarının bugün ÖSYM tarafından açıklanmasının ardından binlerce öğrenci "sonuc.osym.gov.tr" adresinden istediği bölümü kazanıp kazanamadığını öğrendi.

Turhal ilçesinde haftanın iki günü pazarcı kuzeni Akın Ertek'in yanında çalışarak harçlığını çıkaran Melih Buğra Ertek de Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Tıp Fakültesi'ni kazandığından pazar tezgahında müşterilerle ilgilenirken haberdar oldu.


Ertek, AA muhabirine, sonuçlar açıklandığında, müşterilerle ilgilenirken bir taraftan da cep telefonundan "sonuc.osym.gov.tr" adresine girerek sonucu öğrenmeye çalıştığını anlattı.


"HAFTADA İKİ GÜN PAZAR AÇIYORUM"

Tıp fakültesini kazandığını öğrenince çok mutlu olduğunu dile getiren Ertek, "ÖSYM'nin sayfasına girip baktığımda tıp fakültesini kazandığımı öğrendim, mutlu oldum, abilerimle paylaştım. Annemi, babamı, abilerimi aradım. Onlar beni aradı, mutluluğumu onlarla paylaştım. Her hafta iki gün pazar yerlerinde tezgah açıyorum. Okul harçlığımı, kitap paramı çıkartıyorum hem de abime yardımcı oluyorum." dedi.

Psikiyatrist olmak istediğini belirten Ertek, "İnsanlarla uğraşmayı seviyorum. Hem de günümüzün açıkcası biraz daha hastalığı gibi." ifadesini kullandı.

Ertek'in kuzeni Akın Ertek ise Melih'in tıp fakültesini kazandığını öğrendiklerinde çok sevindiklerini vurgulayarak, "Hemen amcamı aradım. Babası biraz rahatsız. Çok istiyordu doktor olmasını. Çünkü doktorlara gidiyor, ekstra ücret falan talep oluyor. 'Benim oğlum da keşke doktor olsa' hep bu niyette idi. Melih de babasının isteği üzerine bu yolda ilerleme kaydetti." diye konuştu.

YORUMLAR

14 Yorum Var
 • malkoçoğlu 1 yıl önce Şikayet Et
  Maaşallah, Allah muvaffak eylesin kardeşim
  Cevapla İlk beğenen sen ol
 • Muhammed 1 yıl önce Şikayet Et
  doktor olmak kolay degıl kardeş bende yurtdışına doktor okuyorum çok zor vallah allah doktorların yardımcısın olsun
  Cevapla
 • Dilek 1 yıl önce Şikayet Et
  Allah yolunu izini açık etsin yavrum başarılarının devamını dilerim
  Cevapla
 • bahr 1 yıl önce Şikayet Et
  psikiyatrist olma. zor iş. tv'den izlediğin gibi değil. hastalarına verdiğin ilaçları kendin de kullanırsın.
  Cevapla
 • Mustafa 1 yıl önce Şikayet Et
  Allah yolunu açık etsin inşallah allah gönlüne göre versin birturhalli hemşerim olarak gurur duydum allaha emanet ol kardeşim
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
ETİKETLER
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.