Tokat

Kırmızı kategorideki Tokat'ta, park ve bahçeler sıcak havada doldu

15:29 30 Mart 2021 3 Yorum Var
Kırmızı kategorideki Tokat'ta, park ve bahçeler sıcak havada doldu

Tokat'ta günbegün vaka artışı yaşanırken, havaların ısınmasıyla park ve bahçelerde insan yoğunluğunun arttığı görüldü.

Sağlık Bakanlığı'nın açıkladığı vaka oranı haritasına göre kırmızı kategorideki 'çok yüksek riskli iller' arasında bulunan Tokat'ta koronavirüs vaka artışı devam ederken, havaların ısınması nedeniyle de park ve caddelerdeki insan yoğunluğu sürüyor. Baharın geldiği kentte, cadde, sokaklar ve parklarda kalabalık oluştu. Yeşilırmak Mahallesi'nde bulunan parkta kalabalığın normalden fazla olması dikkat çekti.

Açık alanlarda daha dikkatli olunması gerektiğini söyleyen Mustafa Özdilek, "Bu tarz birlikteliklerde dikkatli olmaları lazım. Hava alsınlar; ama mesafeye dikkat etsinler, maskelerini taksınlar. Bunaldı insanlar, havayı da güzel gördüler, hava alıyorlar. Biraz daha dikkatli olsalar iyi olur. Bu virüs yaş gözetmiyor, herkese bulaşıyor" dedi.

Ahmet Karlı, "İnsanları zaman zaman uyarmak gerekiyor. Sosyal hayatın içerisinde herkesin mesafeyi koruması lazım" diye konuştu.

 

YORUMLAR

3 Yorum Var
 • bedava 4 ay önce Şikayet Et
  bedava d vitamini de vitamini covit tedavisinde önemli
  Cevapla
 • MİSAFİR 4 ay önce Şikayet Et
  Haftanın 6 günü işten akşam saat 9 da çıkıyorum güneş yüzü göremedim ayladır. Millet fink atarsa bu gidişle 1 yıl daha çıkamayacağım dışarı (!)
  Cevapla
 • 1071 4 ay önce Şikayet Et
  Herhalde mosmor olmak istiyorlar bu ne aymazlıktır !..
  Cevapla
ETİKETLER
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.