Trabzon

Denizden uzaktaki köy çocuklarından sıra dışı yöntem

14:11 20 Temmuz 2020 2 Yorum Var
Denizden uzaktaki köy çocuklarından sıra dışı yöntem

Trabzon’un Çaykara ilçesinde sıcaklardan bunalan ve şelalenin altında doğal havuz yapan çocuklar eşsiz manzara eşliğinde yüzmenin keyfini çıkardı.Çaykara ilçesine bağlı Karaçam mahallesinde yaşayan çocuklar şelalenin altında yaptıkları havuzla görenleri hayrete düşürüyor. Yaz aylarında sıcaklardan bunalan çocuklar şelalenin altında doğal havuz yaptı. Havuzun önünü tahta ve branda ile kapatan çocuklar, şelaleden akan buz gibi suda yüzüyor. Canlarını tehlikeye atan ve zorlu bir parkurdan geçerek havuza ulaşan çocuklar doğanın içerisindeki havuzda eğleniyor. Denizden yaklaşık bin 200 rakımda bulunan mahallede deniz keyfini en doğal şekilde yaşayan çocuklar, kendilerine doğal havuz yaptıklarını söyledi.

Denizden uzak olduklarını için kendi havuzlarını yaptıklarını belirten Berat Meyveci, “Yıllardır kendi çabalarımızla göl yapıyoruz. Yaz aylarında sıcak havalarda buraya gelerek yüzüyoruz. Şelalenin altında suya giriyoruz. Denize uzak olduğumuz için kendi havuzumuzu yaptık. Buraya çıkmak zor. Alıştık ama çıkmak zor gelmiyor. Tabi çıkmak zor herkes çıkamaz. Survivor’dakiler gelsin parkur görsünler” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

2 Yorum Var
 • Cem 2 yıl önce Şikayet Et
  Denizli de yüzün. Masmavi tertemiz deniz. Harika tuzlu su!
  Cevapla İlk beğenen sen ol
 • Arif 2 yıl önce Şikayet Et
  Dere,göl,baraj gibi yerlerde yüzme bilmeyen her sene yüzlerce çocuklarımız insanımız boguluyor.Aileleri olmadan yanlarında kimse bu gibi yerlere girmesin.Hatta denize bile girmesin iyi derecede yüzme bilmeyen.
  Cevapla
 • Urfalı Mehmet 2 yıl önce Şikayet Et
  Ya biz Urfa'da 65 derecede napalım?
  Cevapla İlk beğenen sen ol
 • kurtoğlu 2 yıl önce Şikayet Et
  urfanın sıcağı yakmıyor be kardeş.
  İlk beğenen sen ol
 • Deniz 2 yıl önce Şikayet Et
  Havuz yapın:)
ETİKETLER
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.