Tunceli

Dersimspor'dan anlamlı destek

17:20 30 Mart 2016
Dersimspor'dan anlamlı destek

Spor Toto 3. Lig 3. Grupta mücadele eden Dersimspor'un oyuncuları, aralarında topladıkları parayla satın aldıkları akülü sandalyeyi, Bedensel Engelliler Derneği Tunceli Şubesi'ne teslim etti.

Dersimspor Teknik Direktörü Mehmet Ak ve futbolcular, ihtiyaç sahibi bedensel engelli için aralarında topladıkları parayla satın aldıkları akülü sandalyeyi, antrenman sonrası takım otobüsüyle Bedensel Engelliler Derneği Tunceli Şubesi götürdü.

Futbolcular, satın aldıkları akülü sandalyeyi ihtiyaç duyan bir engelliye verilmek üzere dernek başkanı Hüsniye Karatağ'a teslim etti.

Teknik direktör Ak, AA muhabirine yaptığı açıklamada, takımlarının bu düşüncesinin kendisinden önce takıma hocalık yapan Murat Bölükbaşı döneminde ortaya çıktığını, ancak hayata geçirmenin bugüne nasip olduğunu ifade ederek, "Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Özel insanların bu gibi ihtiyaçlarının karşılanması gerçekten çok önemli. Biz de bu konuda üzerimize düşeni yapmaya çalıştık. Hem oyuncularıma hem de Murat hocamıza teşekkür ediyorum. Amacına uygun bir şekilde kullanılması dileğiyle hayırlı olmasını temenni ediyorum" diye konuştu.

Bedensel Engelliler Derneği Tunceli Şube Başkanı Hüsniye Karatağ da Dersimspor'a duyarlılığından ötürü teşekkür ederek, "Çok anlamlı bir yardım. Futbolcularımızın aldığı bu sandalye omurilik felçlisi genç bir arkadaşımıza teslim edilecek." dedi.

YORUMLAR

ETİKETLER
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.