Tunceli

Dersimspor'da Galatasaray maçı heyecanı

16:11 29 Eylül 2016
Dersimspor'da Galatasaray maçı heyecanı

Ziraat Türkiye Kupası 3. tur kura çekiminde 3. Lig 2. Grupta mücadele eden Dersimspor'un Galatasaray ile eşleşmesi, Tunceli'de heyecan yarattı.

Dersimspor'un, kupada Galatasaray ile eşleşmesi Tunceli'deki Dersimspor taraftarları tarafından sevinçle karşılandı.

Dersimspor taraftarlarından Eylem Aygün, eşleşmeye ilişkin AA muhabirine açıklamada, eski bir Galatasaraylı olarak Dersimspor'a başarılar dilediğini söyledi.

Dersimspor'un Galatasaray ile eşleşmesinin çok sevindirici olduğunu ifade eden Aygün, "Maç biletlerine bakıyoruz, işlerimiz de uygun olursa büyük ihtimalle gideceğiz. Maç sonucunda yenmesi ya da yenilmesi çok önemli değil. Önemli olan takımın iyi bir ruh haliyle oraya gidebilmesi. Çünkü bu çok büyük bir başarı bence. O nedenle olanağı olan herkesin maça gelmesini gerekir. Bence çok güzel olacak. Yenmesi benim için çok önemli değil ama hani oraya gitmek, o havayı solumak çok büyük bir başarı." diye konuştu.

Karşılaşmayı sabırsızlıkla beklediğini ifade eden Aygün, şunları kaydetti:

"Dersimspor'un bu karşılaşmaya hak kazanmış olması bence psikolojik olarak çok güzel bir şey. Yani Türkiye'nin sayılı arenalarından birinde büyük bir takımla karşılaşacak. Dersim zaten her yerde bir marka. Biz bunu sadece bir futbol karşılaşması olarak değerlendirmiyoruz, herhangi bir alanda kazanılmış başarı gibi görüyoruz. Bence maçın sonucu ne olursa olsun şu anda biz galibiz. Tunceli'deki toplumsal durum, psikolojimiz, yaşam alanımızın darlığı gibi sebeplerle Galatasaray ile eşleşmemizin etkisi çok yüksek oldu."

Galatasaray taraftarı Özgür Gül ise gönlünün Dersimspor'un kazanmasından yana olduğunu ifade ederek, şöyle konuştu:

"Ülke gündemindeki olumsuz haberler içinde Dersimspor'un Galatasaray ile eşleşmesi çok sevindirici bir haber. Galatasaray adına bir şanstır, Dersimspor gibi bir kulübü ağırlayacaklar. Galatasaray kulübünden bir ricamız var. Stat gelirinin tamamı olmasa da büyük kısmını Dersimspor'a bağışlamalarını istiyoruz. Çünkü gerçekten ekonomik olarak zor bir durumda. İnsanlar çok büyük çabalarla Dersimspor'u bu noktaya getirdi. Takımın gerilemesini istemiyoruz. Galatasaraylıyım ama inşallah Dersimspor kazanır."


- Amaç: "Umarım Dersimspor kazanır"


Tuncelili Cihan Amaç ise Ziraat Türkiye Kupası 3. tur eşleşmelerinde Dersimspor'un Galatasaray ile eşleşmesine sevindiğini söyleyerek, "Kendi şehrimin takımı ile çocukluğumdan beri gönül verdiğim takım olan Galatasaray eşleşti. Bu beni çok mutlu ediyor, o nedenle çok heyecanlıyım. Dersimspor'un tanınması içinde bu iyi bir eşleşme oldu. Hepimiz heyecanlıyız, umarım Dersimspor kazanır." dedi.

Eskişehirspor'u 2. turda eleyerek bir üst tura yükseldiklerini anımsatan Dersimspor taraftarı Suzan Karadağ da şunları söyledi:

"Eskişehirspor'u sahamızda uzatmalarda attığımız golle yenerek, çok güzel bir galibiyete ulaştık. Ardından Galatasaray ile karşı karşıya geleceğimiz için çok mutluyuz. Bu maçı da kazanan biz olacağız. Dersimspor'un Galatasaray gibi köklü bir takımla eşleşmesi bizi çok onurlandırdı. Dersimspor'a Dersimliler olarak başarılar diliyoruz."

Dersimspor taraftarı Veli Akdağ ise Dersimspor'un Galatasaray gibi büyük bir kulüple karşılaşmasının memnuniyet verici olduğunu belirterek, "Maçın sonucunda dostluk kazansın, kardeşlik kazansın." değerlendirmesinde bulundu.YORUMLAR

ETİKETLER
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.