Yalova

Adalet Partisi Genel Başkanı Öz:

18:37 28 Eylül 2016
Adalet Partisi Genel Başkanı Öz:

Adalet Partisi (AP) Genel Başkanı Vecdet Öz, "Tüm partilere sesleniyorum; gün birlik ve beraberlik olma günüdür. Milli mutabakat hükümetini kurmamız lazım." dedi.

Öz, partisinin Yalova İl Başkanlığı’nı ziyaret ederek partililerle bir araya geldi.

Burada konuşan Öz, Türkiye'nin Birleşmiş Milletler (BM) ve NATO'dan çıkması gerektiğini savundu.

Öz, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Ortadoğu'da nasıl ki Büyük Ortadoğu Projesi (BOP) projesi varsa biz de Büyük Asya Birliği Projesi’ni (BAB) hayata geçirmeliyiz. 1991 senesinde Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği çöktükten sonra Türkî cumhuriyetler dağıldı. Türkî cumhuriyetlerin bir kısmı özerktir. Bir kısmının kendinden müstakil yönetimleri vardır. Bunların sayısı 31’dir şu anda. Sayısı 550 milyona yakın nüfusu birliktelik içerisinde toplama vakti gelmiştir. Burada BAB’ı kurmak zorundayız. NATO’dan, Birleşmiş Milletler’den (BM) ayrılmak zorundayız."

Son dönemde Türkiye'deki birlik ve beraberliğin önemine işaret eden Öz, şunları kaydetti:

"Tüm partilere sesleniyorum; gün birlik ve beraberlik olma günüdür. Milli mutabakat hükümetini kurmamız lazım. Bugün Türkiye'de kıyamet var. Birlik olacağız. Tayyip Bey'e bizim gibi düşündüğü için de teşekkür ediyoruz. O tehlikenin farkına 17-25 Aralık'ta vardı. Biz daha önceden farkındaydık. Bu çizgiden geri dönmesin, lütfen bu yoldan sapmasın. AKP'de beyaz taşları süratle temizlesin. Tayyip Bey'in en büyük düşmanları şu an AKP'nin içerisinde. Bunu sakın unutmasın. Onun en büyük dostları bu meydanlara çıkan insanlardır. Polis mi atayacak, o meydana çıkanlardan atasın. Öğretmen mi atayacak yine oraya çıkanlardan atasın. Türk'ün askerleri onlardır."

Toplantıda, AP Yalova İl Başkanı Ömer Doğan ve partililer hazır bulundu.

YORUMLAR

ETİKETLER
adalet partisi
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.