Zonguldak

Avusturyalı gezgin kaybettiği köpeğine kavuştu

12:30 26 Temmuz 2018
Avusturyalı gezgin kaybettiği köpeğine kavuştu

Avusturya'dan bisikletiyle 1 ay önce yola çıkan gezgin Maria Haas, Zonguldak'ta kaybettiği köpeğinin bulunmasıyla sevinç yaşadı.

İran'a gitme hedefiyle haziran ayında bisikletiyle yola çıkan ve şu ana kadar Slovenya, Hırvatistan, Sırbistan, Bosna Hersek, Karadağ, Arnavutluk ve Bulgaristan'ı geçen 25 yaşındaki Maria Haas, İstanbul'da kendisini takip eden sokak köpeğini sahiplendi.

Bisikletiyle Zonguldak'ın Alaplı ilçesine gelen ve burada köpeğini kaybeden Haas, köpeğini bulamayınca Alaplı Belediyesi'nden yardım istedi. Belediyede oluşturulan ekip tarafından ilçe merkezi ve sahilde aranan köpek, 5 saat sonra şehirler arası otobüs terminalinde bulundu.

Köpeğine kavuşmanın sevincini yaşayan Haas, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bisikletle gezmeyi çok sevdiğini, İran'a gitmek için 1 ay önce yola çıktığını söyledi.

Türkiye'yi tanımayı çok istediğini ifade eden Haas, "Türkiye'ye kadar yaklaşık 3 bin kilometre yol yaptım. Bisikletimle gezmeyi çok seviyorum. İran'a gitmeyi hep hayal etmiştim. Türkiye'yi çok merak ediyordum. Bizim ülkede Türkiye hakkında pek iyi konuşulmuyordu. Ben Türkiye'yi yakından görmek, insanlarını tanımak istedim. Türkiye, çok güzel ve insanları çok iyiler. Geri döndüğümde Türkiye'nin ne kadar güzel bir ülke olduğunu anlatacağım herkese." diye konuştu.

- "Bana yolda arkadaşlık etti"

Haas, İstanbul'a geldiğinde bir sokak köpeğinin peşine takıldığını belirterek, şunları kaydetti:

"İstanbul'da çadırda kaldığım sırada bir sokak köpeği çadırımın yanında yatmaya başladı. Bir süre sonra onunla oynamaya başladım ve bana alıştı. Buraya gelinceye kadar bana yolda arkadaşlık etti. Ancak ilçeye girişte köpeği kaybettim. Çok üzülmüştüm. Bir süre aradım ama bulamadım. Sonra yolda sorduğum insanlar Alaplı Belediyesi'ni gösterdi. Buradan yardım istedim. Köpeğimi bulmak için bana çok yardımcı oldular. Köpeğime kavuştum. Şimdi çok mutluyum."


YORUMLAR

ETİKETLER
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.