Zonguldak

İnanılmaz! Verdiği kilolar başını belaya sokuyordu

15:39 31 Aralık 2018 4 Yorum Var
İnanılmaz! Verdiği kilolar başını belaya sokuyordu

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesinde Makine Mühendisliği okuyan 25 yaşındaki Makine Mühendisi İlker Dağ, 10 ayda 65 kilo verince asayiş uygulamasında kimliğine bakan polisin sahte kimlik taşımaktan işlem yapılmasından son anda kurtuldu.

142 kilo olan ve fazla kilolarından bıkan İlker Dağ, Elazığ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde mide ameliyatı oldu. Düzenli beslenme ve spor sayesinde 10 ayda 77 kiloya kadar düşen Dağ, adeta hayata yeniden geldi. Ailesinin en başta mide ameliyatı olmasına karşı çıktığını ifade eden Dağ, “25 yaşındayım, kendimi bildim bileli kilom vardı. Makine mühendisi olduktan sonra sonuçta görünüş bir tarafa ileri ki süreçte hastalığım çıkmasın diye mide ameliyatı olmaya karar verdim. Ailem ilk başta karşı çıktı. İnatçı kişiliğim üzerine Elazığ'da bir doktor varmış. 142 kilodan 65 kilo kadar verdim. Açıktan üniversite okuyordum. Sınava gireceğim gün fotoğrafa baktılar, bir de dönüp bana baktılar. 

Yanımda telefon olmadığı için eski fotoğraflarımı gösteremedim. Neyse ki durumu tatlıya bağladılar. Bundan 1 ay önce de kontrolde trafik polisi ehliyetimi istedi. Fotoğrafa bakınca benimle dalga mı geçiyorsun dedi. Bende ilk başta konuyu anlayamadım. Daha sonra bana fotoğrafa bak bir de kendine bak dedi. Eski fotoğraflarımı göstermek durumunda kaldım. Ondan sonra ikna edebildim. Öyle ufak tefek sıkıntılar yaşıyorum. 10 yıllık arkadaşlarım beni tanıyamıyor. Bundan 6 ay önce Zonguldak'a gelmiştim. 6 ay sonra gelince arkadaşlarım tanıyamıyor. Ehliyeti ve kimliği değiştirmemiz gerekiyormuş. Onun da farkına vardık" diye konuştu.

YORUMLAR

4 Yorum Var
 • kerim01 1 yıl önce Şikayet Et
  arkadaş bu durumdan sorun yaşıyorsan gidip resimlerini değişeceksin.. bu ne vurdumduymazlık. bir de hatayı karşı tarafta arıyor. adamlar insaflı çıkmış sana git resmini değiş 1 hafta içinde kontrole gel dememiş. pes doğrusu.. bana denk gelse affetmezdim.
  Cevapla
 • mehmet 1 yıl önce Şikayet Et
  delkanlı hata falan aramamış kimse de. olanı anlatmış. Temiz kalpli olduğu için de iyi insanlara denk gelmiş işte.
  İlk beğenen sen ol
 • Ben 1 yıl önce Şikayet Et
  Bu mide ameliyatlarının kısa vadede sonuçları güzel. Bakalım uzun vadede nasıl olacak. Belkide ileride yasaklanır.
  Cevapla
 • ahmet 1 yıl önce Şikayet Et
  Kilolu yasamaktan kat be Kat güzel
 • reis 1 yıl önce Şikayet Et
  azmin zaferi. kilo güzel bir şey değil. özellikle hanimlar kilo alip kocaları dışarı bakmaya başlayınca, hemen bir zayiflama ve bakim surecine girmeleri de ayri bir olay.
  Cevapla
 • Yakub 1 yıl önce Şikayet Et
  Iki tarafta haklı.
  Cevapla
 • öteki 1 yıl önce Şikayet Et
  ilker köfteler arkandan ağlamasın
  Cevapla
 • Vatan Soylu 1 yıl önce Şikayet Et
  Bırak ağlasınlar ağlar ağlar susarlar
  İlk beğenen sen ol
Daha fazla yorum görüntüle
ETİKETLER
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.