Zonguldak

'Mucize bebek' Tuğra'nın yasa boğan ölümü

16:51 18 Kasım 2019 2 Yorum Var
'Mucize bebek' Tuğra'nın yasa boğan ölümü

Zonguldak'ın Devrek ilçesinde doğuştan kalbinin sol yanının gelişmediği belirlenen 'Mucize bebek' olarak tanınan Tuğra'nın yaşam mücadelesi 12 yaşında sona erdi.Murat Ermiş ve Sitare Gebeş çiftinin çocukları Tuğra Ermiş'e 2,5 aylıkken 'Hipoplastik sol kalp sendromu' (kalbin sol yanının gelişmemiş olması) tanısı konuldu. Aynı zamanda, 'Patent Duktus Arteriosus' (Aort atardamarı ile akciğer atardamarı arasında bağlantıyı sağlayan damarın açık kalması), 'Pulmoner Hipertansiyon' ve 'Atrial Septal Defekt' (Kalp odacıkları arasındaki zar duvarda çeşitli büyüklüklerde delikler bulunması) teşhisleri konuldu. Doktorların, 'yaşayamaz, yaşasa da konuşamaz ve yürüyemez' dediği Tuğra Ermiş, eşinden boşanan annesi Sitare Gebeş’in 'o benim mucizem' diyerek başladığı mücadelesi sonucu 2,5 yaşında yürümeye başladı. 6 yaşında evde aldığı özel eğitimle okuma yazma öğrenen Tuğra Ermiş, 2015 yılında ilk karnesini aldı. Tuğra Ermiş, 2012 ve 2015'te yapılan haberlerle Türkiye'de 'Mucize bebek’ olarak tanındı.

Bir süredir rahatsız olan ve Ankara Hacettepe Tıp Fakültesi Hastanesi’nde tedavi gören Tuğra Ermiş, dün hayatını kaybetti. Tuğra Ermiş’in cenazesi bugün Devrek Ulu Camii’nde kılınan cenaze namazı sonrası şehir mezarlığında toprağa verildi.

YORUMLAR

2 Yorum Var
 • bursa 10 ay önce Şikayet Et
  Allah rahmet eylesin annesine babasına dayanma gücü versin inşallah acı büyük diğer anne ve babalar bunu çok iyi hisseder
  Cevapla
 • Hipoplastik babası 10 ay önce Şikayet Et
  Annesini tebrik ediyorum. Allah mutlaka ona mükafatını verecektir. Rabbim cennetinde kavuştursun.
  Cevapla
 • Kader 10 ay önce Şikayet Et
  Allah annesine sabır versin
  İlk beğenen sen ol
ETİKETLER
Zonguldak
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.