Zonguldak

Köpeğin sırtından çıktı! Tam 2 kilo ağırlığında...

09:34 17 Mart 2020 4 Yorum Var
Köpeğin sırtından çıktı! Tam 2 kilo ağırlığında...

Zonguldak'ın Ereğli ilçesine bağlı Üçköy Köyü'nde, sırtında yaklaşık 2 kilogram ağırlığında tümör ile yaşayan sokak köpeği 'Bady' yapılan ameliyatla sağlığına kavuştu.

Ereğli'ye bağlı Üçköy Köyü'nde, avcılar, sokak köpeğinin sırtındaki şişliği fark etti. Köpek hemen veteriner kliniğine götürüldü. Köpeğin sırtında tümör olduğu belirlendi. Yaklaşık 2 kilogram olan tümör, yapılan ameliyat ile alındı. Buse Yiğitoğlu, bakımını üstlendiği ve 'Bady' ismi verdiği köpeği evine götürdü. 

Ameliyatı yapan veteriner hekim Hüseyin Demircan, "Köylüler beni aradı. Ameliyatı yapıp yapamayacağımızı sordular. Fotoğraflarını çekip gönderdiler. Ameliyatı yapabileceğimizi söyledik. Üzerinden zaman geçince damarlaşma çok olmuş. Bir saat süren zor bir ameliyattı. Ama bundan sonra Bady acı çekmeyerek, özgürce koşabilecek. Sağ olsun arkadaşlarda bakımını üstlendiler. Biz de hastamızı takip edeceğiz. Böyle insanlar da var. Biz köylere gittiğimizde görüyoruz, elleri ile besliyorlar. Köylerde iyi insanlar olduğunu unutmamak lazım" dedi.

KÖPEĞİ SAHİPLENDİ

Buse Yiğitoğlu da ameliyatla sağlığına kavuşan Bady'e bakmaya devam edeceğini söyledi. Köpeği görünce çok üzüldüklerini ifade eden Yiğitoğlu, "Benim kedilerim var. Onları beslerken bu da peşimize takıldı. Benim de başka bir yere gitmesine gönlüm el vermedi. Bakmaya başladım. Bakmaya da devam edeceğim" diye konuştu.

YORUMLAR

4 Yorum Var
 • Misafir 2 ay önce Şikayet Et
  Duyarlı din kardeşlerimden allah cc razı olsun güzel kardeşim
  Cevapla
 • konyalı 2 ay önce Şikayet Et
  bir zaman insanların bu hayvan kadar değeri yoktu
  Cevapla
 • Hasan 2 ay önce Şikayet Et
  Önceden insan bile parası olmayınca saglıgına kavuşamıyordu saglıgına kavussada hastanede rehin kalıyodu ALLAH devletimize zeval vermesin
  Cevapla
 • Ufuk 2 ay önce Şikayet Et
  Allah razı olsun kardeşim.çok güzel.karşılığını rabbim verecek inşaallah
  Cevapla
 • Soner 2 ay önce Şikayet Et
  Allal yardimci olanlardan raziolsun insallah
ETİKETLER
Zonguldak
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.