Zonguldak

Yaşlı kadını otobüse almayan sürücü konuştu

08:25 24 Mart 2020 8 Yorum Var
Yaşlı kadını otobüse almayan sürücü konuştu

Yaşlı kadın yasağa rağmen otobüse binmek için dakikalarca direndi. O anları anlatan otobüs şoförü; "Bakanlığın talimatını söyledik, ancak dakikalarca ısrar etti, kendisini aracın önüne attı"

Zonguldak'ta yasağa rağmen halk otobüsüne binmek isteyen yaşlı kadın kendisini almayan halk otobüsünün önüne atlayarak dakikalarca direndi. O anları anlatan otobüs şoförü Şenol Öztorun ise "Yaşlılarımıza hürmetimiz sonsuz. Lütfen toplum sağlığı için evde kalın" dedi.

İçişleri Bakanlığı'nın 65 yaş üstü vatandaşların Koronavirüs tedbirleri kapsamında sokağa çıkmalarını engellemek amacıyla yayımladığı genelgenin ardından Zonguldak'ta ilginç bir olay yaşandı. Emekli öğretmen olduğu öğrenilen 70 yaşlarındaki bir kadın, yasağa rağmen halk otobüsüne binmekte direndi. Zaman zaman kendisini otobüsün önüne atan, kapılarını açmaya ve tutmaya çalışan yaşlı kadın; kendisini uyaranlara da tepki gösterdi. Halk otobüsü şoförünün kendisini almak zorunda olduğunu söyleyerek tepkilerini yineleyen yaşlı kadın dakikalarca direnç gösterdi. Bir ara otobüs şoförü kalkış saatinin gelmesiyle birlikte duraktan ayrılınca yaşlı kadın olay yerinden ayrıldı.

Otobüs şoförü o anları anlatı: "Anlamamakta direniyorlar"70 yaşın üzerinde olan yaşlı kadının sıklıkla halk otobüsünü kullandığını ancak bakanlığın genelgesinin ardından talimatlara uymak zorunda olduklarını anlatan otobüs şoförü Şenol Öztorun; o anları şöyle anlattı: "Kendisi 70 yaşın üzerindedir. Bu gün yine geldi araca binmek istedi. Biz kendisine bakanlığın talimat verdiğini, 65 yaş üzeri yolcuların ücretli yada ücretsiz araçlara alınmaması gerektiğini söyledik. Kendisi inanılmaz bir şekilde aracın önüne attı kendisini. Biz güzel bir dille kendisine deklare ettik. Hem kendi sağlığı, hem de toplum sağlığı açısından yasak olduğunu söyledik. Kendisi ısrarla anlamak istemedi. Kendisini aracın önüne attı, sağa sola hakaretler savurmaya başladı. 65 yaş üzeri vatandaşlarda 1 haftadır yaşadığımız problem var. Kendilerine bakanlıklarımızın yasal olarak 'sizin için yasak uygulaması halinde ev kalmanız gerekiyor' defalarca izah ettik. Kendileri bunu anlamamakta, dinlememekte ısrar ederek hem bizim sağlığımızı hem kendi sağlıklarını hem de toplum sağlığını hiçe sayarak yine kural ihlali yaptılar. Biz kendilerine kuralı anlattık aslında. Elimizden geldiği kadarıyla biz onlara anlatıyoruz. Onlar anlamamakta ısrar ediyorlar. Kendisi ücret vererek bile binmek istediğini söyledi. Biz ücret bile vererek binemeyeceğini söyledik. Bu tamamen halk sağlığını ilgilendiren bir konu. Kendisine söyledik, rica ettik. Konuştuk. Ben de saatim doldu, vaktim geldi. Yavaş yavaş aracımı hareket ettirmek durumunda kaldım. Kendisine tekrar indik, ricada bulunduk. Ama uğraşıyoruz. Yoksa ki benim de annem var, büyüğüm var. Tabi ki yaşlılara elimizden geldiği kadar hürmet etmeye çalışıyoruz.  Bu toplum sağlığı, çocuklarımızın sağlığı, kendileri açısından da sıkıntılı bir durum. Ama anlamak istemiyorlar. Hala caddelerde, duraklarda 65 yaş üzeri vatandaşlarımız hala caddelerde ve sokaklarda. Biz elimizden geldiği kadar kendilerine yardımcı olmaya çalışıyoruz.  Ama bu kadar. Bundan ilerisine de gidemiyoruz. Biz yaşlılarımızın evde kalmalarını istiyoruz. Bu hepimizin sağlığı için önemli.

YORUMLAR

8 Yorum Var
 • Serhat 4 ay önce Şikayet Et
  O kadini o otobüsün önüne kendini atacak kivama getirmeden bindirseydiniz bir taksiye filan
  Cevapla İlk beğenen sen ol
 • Mehmet 4 ay önce Şikayet Et
  Ne saçma bir yorum.
  İlk beğenen sen ol
 • Memo 4 ay önce Şikayet Et
  kaç kere şahit olmuşluğum var yaşlıları zaten almıyordunuz yada istemeyerek zoraki alıyordunuz, korona çıktı yaşlıları almamak için koronaya sevinir oldunuz.
  Cevapla
 • GÖRELE... 4 ay önce Şikayet Et
  iş mikrop yaymak kendisi gibi ceza şart.
  Cevapla
 • Ahmet 4 ay önce Şikayet Et
  Bir çok kişi tek taraflı yorum yapıyor. Sokağa çıkanlara yaşlıların hemen hemen hepsi tek başına yaşıyor.. Daha önce camiye giderek yada dışarı çakarak insan yüzü görüyor, bunalıma girmiyorlardı.. Şimdi cami yasaklandı, dışarı çıkma da yasak.. Bizler yaşlılarımızı eve almaz olduk.... Onlar genç ve orta yaşlı gibi sosyal medyayla zaman geçirmeye alışkın değiller, unutmayınız.. Şimdinin yaşlıların bir çoğu eskiden köyde kırda büyümüş insanlar.. Onları evde tutmak zordur. Suçlu arıyorsak anne ve babasına kapısını açmayan bizleriz..
  Cevapla
 • Neco 4 ay önce Şikayet Et
  Aynen cok guzel soylemissin
  İlk beğenen sen ol
 • İsmail 4 ay önce Şikayet Et
  Benim anlamadığım yaşlılar ailesi ile beraber kalıyorsa dışarıdan gelenler o yaşlılara enfekte edecek. Fayda ?
  İlk beğenen sen ol
 • Burak 4 ay önce Şikayet Et
  Cok özür dilerim. Yanlışlıkla sikayet et butonuna bastım. Hakkınızı helal edin.
 • Gerçekler 4 ay önce Şikayet Et
  Çok doğru :((((....
 • kurtoğlu 4 ay önce Şikayet Et
  Kesinlikle katılıyorum. Yaşlılardan tiksinen bir millet olduk. Gerçekten çok yanlış bir tutum. Yorumunuzu çok beğendim.
 • Greenpeace 4 ay önce Şikayet Et
  Eski nesil özellikle şu an yaşı tam da 65'i geçen kesim 'benim annem ve yakınlarım da dahil' ne anlatırsan anlat sabit fikirli oluyorlar,esneme payları yok,bildiklerini okuyorlar.Kurallara uymayanların çoğu da bu grup oluyor bir şey anlattığında o an tamam diyorlar sonrası kafalarına göre hareket ediyorlar güvensizlik mi!,çok bilmişlik mi!,takıntıları mı!,bilgisizlik mi! ne desem bilemedim...
  Cevapla
 • CAN BAR 4 ay önce Şikayet Et
  Diktatörlük
  İlk beğenen sen ol
Daha fazla yorum görüntüle
ETİKETLER
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.