Zonguldak

Evden gelen esrarengiz sesin nedeni ortaya çıktı

17:52 12 Mayıs 2020 11 Yorum Var
Evden gelen esrarengiz sesin nedeni ortaya çıktı

Zonguldak'ınAlaplı İlçesine bağlı Cambazlı Köyünde bir haftadır korku yaşatan esrarengiz çığlık sesinin evin havalandırmasına yavrulayan Baykuş ve yavrularının olduğu ortaya çıktı.Zonguldak Alaplı ilçesine bağlı Cambazlı köyünde Sami Yalçın ait evde özellikle geceleri çığlık sesini andıran bir ses duyan evde oturanları tedirgin olmaya başladı. Sami Yalçın ve çocukları sesin nereden geldiğini bulmak için evin içerisini ve çevresini arasalar da bulamadılar.

Sami Yalçın gece uyudukları sırada çığlık sesinin evin içinden geldiğini anlayınca, havalandırma içini açınca ilginç gerçek ile karşılaştı. Havalandırma içinde 6 baykuş kuşu yavrusunun esrarengiz çığlık sesinin kaynağı olduğu anlaşıldı.

Ev sahibi Sami Yalçın, Bir hafta önce evde uyumaları esnada çeşitli sesler duyduklarını belirterek, "Önce evin içine baktık bir anlam veremedik. Sonradan havalandırmayı açtığımda 6 tane yavruyu fark ettim. Ardından Alaplı Belediyesi İtfaiye Müdürlüğünü aradım. Kendileri bu yavruların yeni doğduğunu bir şey yapamayacakları bilgisini bana vererek, Zonguldak Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğünü aradılar. Bir geri dönüş olmadı. Tuvaleti kullanamıyoruz. Çocuklarım ve eşim çok korkuyor. Gündüzleri anne baykuş olmuyor, geceleri geliyor. Bizde mübarek ramazanda zarar vermemek için bir şey yapamıyoruz. Çocuklarım ve eşim çığlık sesinden çok korkuyorlar. Her gün sabaha kadar bağırdılar korkmamak elde değil" dedi.

YORUMLAR

11 Yorum Var
 • dedeoğlu 1 yıl önce Şikayet Et
  Acayip kuşlar, hiç zararını görmedim hatta 40- 50 kadarıyla bir haftaya yakın aynı mağarada geceledim, beraber yattık beraber kalktık kendileri rahatsız olmadıkları gibi bizide hiç rahatsız etmediler. Tüyleri okadar yumuşakki dokunsanız varmı yokmu hiç hissetmezsiniz
  Cevapla İlk beğenen sen ol
 • Asım 1 yıl önce Şikayet Et
  Kıyma yerler belki.
  Cevapla
 • adem 1 yıl önce Şikayet Et
  nasil yuvaladin ya oraya tatli hayvancik
  Cevapla
 • katibb 1 yıl önce Şikayet Et
  müthiş hayvan.. çok severim baykuşu.. inşallah bir zarar getirmemiştir ev sahibi de yavrucaklar büyür doğaya karışır.
  Cevapla
 • özkonyalı 1 yıl önce Şikayet Et
  baykuşların nesli tukenmek üzere zarar vermeyin hayvanlara. insanların evde kalması doğaya yaradı inşaallah
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
ETİKETLER
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.