Zonguldak

Virüs kapan hamile hemşireden kötü haber!

08:21 23 Mayıs 2020 29 Yorum Var
Virüs kapan hamile hemşireden kötü haber!

Koronavirüs bulaşan ve yoğun bakıma alınırken karnındaki bebeğini sezaryenle dünyaya getiren 30 yaşında hemşire Dilek Akçabelen, immün plazma tedavisine cevap vermedi. İyileşmesi için akciğer nakli olması gerektiği belirtildi.

Zonguldak'ın Devrek İlçesi'nden olan Tansu Akçabelen'in eşi hemşire eşi Dilek Akçabelen, Corona Virüse yakalanınca sezeryanla 7.5 aylık doğum yapmak zorunda kalmıştı. Yoğun bakımda tedavi gören veren Dilek Hemşire, plazma tedavisine yanıt vermedi. Dilek Hemşireden üzücü haber geldi. Akciğerlerinin iflas ettiği belirtilen Dilek Hemşireye akciğer nakli yapılması gerekiyor.

İstanbul Mehmet Akif Ersoy Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde görev yaparken korona testleri pozitif çıkan 30 yaşındaki hamile hemşire Dilek Çetin Akçabelen, tedaviye alınmış bir erkek bebek dünyaya getirmişti. 7.5 aylıkken sezaryenle anne karnından alınan bebeğe Tunç adı verilmişti. Annesinin tedavisinin devam ettiği Florya Medicalpark Hastanesi'nde kuvöze alınan Tunç bebek günden güne gelişirken, sağlığının da iyi olduğu öğrenildi.

Bu süreçte korona hastalığını yenip 14 günlük süreyi de atlatan bir bağışçıdan alınan kanla Dilek hemşire için immün plazma tedavisine de başlandı. 35 gündür yoğun bakımda, entübe şekilde tedavisi süren ancak sağlık durumunda bir değişiklik olmayan Dilek Akçabelen’in eşi Tansu Akçabelen, annesi-babası, kardeşi Mertcan Çetin, yakınları ve tüm arkadaşları her gün bin bir umutla gelecek müjdeli haberi bekliyor. Hatta bir de videoklip hazırlayan Dilek hemşirenin yakınları bu beklentilerini dile getirdi.

Beklenti sürerken doktorlar, Dilek Akçabelen’in akciğerlerinin iflas ettiğini, bu nedenle akciğer nakli yapılması gerektiğini söyledi. Dünyaya getirdiği bebeğini bile kucağına alamayan hemşirenin eşi Tansu Akçabelen, nakil konusunda yardımcı olunması için yardım istedi, şunları söyledi

“Eşim hamile olmasına karşın görev yaptı ve virüs kaptı. Bebeğimizi göremedi, sevemedi. 35 gündür komada ama şimdi akciğer nakli gerektiği söyleniyor Sosyal medyada da hemşire Dilek’e akciğer nakli yapılması konusunda kampanya başlatıldı.

YORUMLAR

29 Yorum Var
 • Anne 1 hafta önce Şikayet Et
  ALLAHIM şifa ver yarabbiimm o yavrucağın hatrına
  Cevapla
 • Adem kayar 1 hafta önce Şikayet Et
  Bu mübarek günde rabbim inşallah şifasını verir Allah'ım tüm hastalara şifa ver amin.
  Cevapla
 • Adem 1 hafta önce Şikayet Et
  Rabbım şifa versin amiin.
  Cevapla
 • Ibrahım 1 hafta önce Şikayet Et
  Allahım hayırlı acil şifalar versin
  Cevapla
 • Bekir Öztürk 1 hafta önce Şikayet Et
  Allahm acil şifalar nasip etsin evladına, sevdiklerine bağışlasın İNŞALLAH
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
ETİKETLER
koronavirüs
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.