Zonguldak

Endonezyalı kadınla evlenebilmek için yardım bekliyor

08:55 10 Haziran 2020 14 Yorum Var
Endonezyalı kadınla evlenebilmek için yardım bekliyor

Zonguldak'ın Çaycuma ilçesi Kızılbel köyünde 12 yıl önce eşinden ayrılan Celal Gider (51), iki yıl önce internetten tanıştığı Endonezya'da yaşayan Wurini Handayani (48) ile evlenebilmek için destek bekliyor.

Çaycuma'ya bağlı Kızılbel köyünde 12 yıl önce eşinden boşanarak çocuklarıyla yaşamaya başlayan operatör Celal Gider, iki yıl önce internette Endonezya'da yaşayan Wurini Handayani ile tanıştı. Arkadaşlıklarını ilerleten Gider ve Handayani evlenmeye karar verdi. Birlikte Kızılbel köyünde yaşamak isteyen Gider ve Handayani, maddi imkansızlık nedeniyle bir araya gelemedi. Cep telefonuyla görüntülü aramayla görüşebilen Gider ve Handayani, kavuşmak için destek bekliyor. Celal Gider, ulaşım ve diğer masraflarla birlikte 20 bin liraya ihtiyacı olduğunu söyledi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a mektup yazarak destek istediğini anlatan Gider, 51 yaşında aşkı ve sevgiyi bulduğunu anlattı. 

Handayani ile evlilik sitesinde tanıştığını ifade eden Gider, "İki yıl önce Antalya'da çalışırken evlilik sitesinde tanıştık. Müslüman olduğunu öğrendim. İngilizce biliyordu. Bende yoktu ama telefondan çevirmeyle başladım. Sonradan biraz geliştirdim. Onun için öğrendim. Öyle gelişti durum. Birbirimize söz verdik, ancak uçak biletlerinden dolayı bir türlü para biriktiremedim. Gidiş geliş ve oradaki masraflar için 20 bin lira lazım. Ben yetkililerden yardım bekliyorum" dedi.

DESTEK BEKLİYOR

Endonezya'ya gidip Handayani'yi Türk gelenek ve göreneklerine göre ailesinden istedikten sonra köyünde düğün yapmak istediğini ifade eden Gider, şöyle konuştu:   "Ailesiyle de telefonda görüşüyorum. Tabi onlarda beni merak ediyor, görmek istiyor. Oraya gidip Türk usulüne göre isteyip köyümüzde düğün yapmak istiyoruz. Türkiye'de yaşamak istiyor. Cumhurbaşkanımız inşallah mektubumu okur. Okursa, mektubum ona ulaşırsa bu işe el atacağını umuyorum. 1990 yılından beri kendisini takip ederim. Hayırseverlerimiz de çok bizim. İnşallah destek olan çıkar."

YORUMLAR

14 Yorum Var
 • Hüseyin 06 1 ay önce Şikayet Et
  Kafandaki protez saç 3 bin tl ona para buluyonda düğün için niye bulamiyon
  Cevapla
 • Asli 1 ay önce Şikayet Et
  Kiskandinmi
 • Kovaçeviç 1 ay önce Şikayet Et
  Yatak odasını ona aldır, sen de salonu sonra alırsın. Ayrıca düğün yapma... Maliyetin 3te 2 oranında azaldı işte.
  Cevapla
 • Mr spak 1 ay önce Şikayet Et
  Asla devlet kasasindan verilmemeli Basinda suriyeli vs ile evleneyim derken dolandirilan cok haber okuduk.Hüsran olcak zavalli uykudan uyandiran bir dostu olsaydi.
  Cevapla
 • Pitatos 1 ay önce Şikayet Et
  Devletin başka derdi yok mu?
  Cevapla
 • Hakkı beyaz 1 ay önce Şikayet Et
  Memleketin onca sıkıntısı var adam tutmuş c.başkanına bu konuda utanmadan mektup yazmış.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
ETİKETLER
Zonguldak
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.