#
01 .
Çin'in Wuhan kentinde tanımlanamayan bir virüsün dünya çağında etki yaratmasının ardından İstanbul Havalimanı'nda görevli Hudut Sahiller Genel Müdürlüğü ekipleri, Çin'den yolcu taşıyan havayolu şirketlerini uyardı.
02 .

 

 

Çin'in Wuhan kentinde tanımlanamayan virüs dünya çapında paniğe yol açmasının ardından Türkiye’de de gerekli önlemler alınmaya başladı.

03 .
#

 

 

İstanbul Havalimanı Hudutlar Sahiller Genel Müdürlüğü ekipleri Çin’den yolcu taşıyan veya bu havayolu şirketlerine yer hizmeti veren şirketleri uyardı.

04 .

Bu şirketlerle toplantı yapan İstanbul Havalimanı Hudutlar Sahiller Genel Müdürlüğü ekipleri, virüsün belirtilerini ve önlemlerini anlattı.

#
05 .

 

 

İstanbul Havalimanı Hudutlar Sahiller Genel Müdürlüğü ekipleri çalışanların böyle bir yolcu gördüğünde veya şüphelendiklerinde kendilerine ulaşılmasını istedi.

06 .
#

 

 

İSTANBUL HAVALİMANI'NDA TÜM HAZIRLIKLAR YAPILDI

İstanbul Havalimanı’nda böyle bir duruma rastlanması durumunda Hudutlar Sahiller Genel Müdürlüğü ekipleri hastaya anında müdahale edecek.

07 .

 

 

Virüs taşıdığı anlaşılırsa özel kıyafetli ekipler hastayı karantina odasına alacak ve gerekli sağlık kurumlarına sevki gerçekleştirilecek.

#
08 .
#

 

 

ÇİN'DEN AÇIKLAMA GELDİ!

Çin'de ortaya çıkan ve SARS virüse benzerliği ile göz korkutan salgın ile ilgili korkutucu açıklama geldi. Çin yetkilileri salgının insandan insana bulaşabildiğini açıkladı.

09 .

 

4 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

 4 kişinin yaşamını yitirdiği salgının daha önce sadece hayvanlardan bulaştığı duyurulmuştu.

#
10 .
#

 

Çinli yetkililer, Wuhan kentinde başlayıp ülkenin büyük kentlerine yayılan salgını kontrol altına almaya çalışıyor.