Ankara

Başbakan Yardımcısı Akdoğan:

16:31 29 Ekim 2015
Başbakan Yardımcısı Akdoğan:

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, "O HDP Genel Başkanı da görecek Pazar günü kimin ne mal olduğunu. 'Mal mal baksın Başbakan' diyor. Kimin ne mal olduğunu bu millet ona gösterecek" dedi.

Akdoğan, Polatlı Konak'ta seçim çalışmaları kapsamında muhtarlar ve STK temsilcileriyle bir araya geldi. Burada bir konuşma yapan Yalçın Akdoğan, seçime üç gün kaldığını ve milletin iradesini ortaya koyacağını belirtti.

Son üç aydır vatandaşın hükümet kurma girişimlerini, terör olaylarından sonra partilerin nasıl bir tavır takındığını ve seçimden kimin ders çıkardığını çok iyi gördüğünü anlatan Akdoğan, söz konusu üç konuda da sorumlu davranan tek partinin AK Parti olduğunu ifade etti.

Başbakan Yardımcısı Akdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik eleştirilerde bulunarak, "Görüşmeye geldi o işin ciddiyetine yakışmayacak bir şekilde içerideki özel şeyleri dışarı aktardı, bir kampanyanın parçası haline getirdi. O görüşmeyi istismar etti" diye konuştu.

Her konuda, "Ben çözerim" demenin bir politika olmadığını kaydeden Akdoğan, millete sevdalı olmanın hizmet etmek ve ter dökmekle gösterileceğini vurguladı.

Bugün Cumhuriyet Bayramı'nı kutladıklarını belirten Akdoğan, şunları söyledi: 

"Sabah Anıtkabir'e gittik, arkasından törenleri gerçekleştirdik. Bu, en önemli milli bayramımız. Peki bugün de bu ortak mutluluğu, sevinci paylaşamayanlara ne demeli? Cumhuriyet Bayramı törenlerine gelemeyenler, Anıtkabir'e gelemeyenler... Cumhuriyetimizle gurur duyduk ama yoklardı törenlerde. Siz en önemli milli bayramda olamıyorsanız bu nasıl bir milliyetçiliktir? Şimdi terörle mücadele süreci var değil mi, terörle mücadeleyi yürüten askerin en önemli zafer bayramına katılmıyorsun, Cumhuriyet Bayramı oluyor katılmıyorsun. Peki sen ne işe yarıyorsun, ne iş yapıyorsun, bu nasıl bir milliyetçiliktir? AK Parti Cumhuriyet Bayramı'na, Zafer Bayramı'na katılmasa yeri göğü inletirler. Peki nerede bu beyefendiler?"

- "Kimin ne mal olduğunu bu millet ona gösterecek"

Başbakan Yardımcısı Akdoğan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın hakaret etmeye başladıklarını belirterek, şunları kaydetti:

"Başbakanımıza her türlü hakareti yapıyorlar, baktılar kaybediyorlar, korku bacayı sardı. 'Nasıl seviyeyi aşağı çekeriz, nasıl AK Parti'yi baltalarız' diye hakaret ediyorlar. O HDP Genel Başkanı da görecek Pazar günü kimin ne mal olduğunu. 'Mal mal baksın Başbakan' diyor. Kimin ne mal olduğunu bu millet ona gösterecek. Peki sen kendi devletine 'katil' diyeceksin, senin bu ülkeye bir aidiyet duygun, bağın yok mu? Kendi devletini, ülkeni suçlayacaksın, Suriye'deki bir yapının peşine takılacaksın, onun sözcülüğünü yapacaksın. Git orada siyaset yap o zaman, bu ülke, vatan, bayrak senin değilse, bu devlete sen her gün hakaret edeceksen git Kobani'de siyaset yap. Bunlar krizden besleniyor, çatışmadan medet umuyorlar." 

Kamu düzeninin çok önemli olduğuna dikkat çeken Akdoğan, sonuç alana, terör son bulana, oradaki güvenlik açığı giderilene kadar operasyonların süreceğini bildirdi.

Bu seçimde AK Parti'nin tek başına iktidara gelmesi gerektiğini vurgulayan Yalçın Akdoğan, "Bütün bölgelerdeki vatandaşlarımız sandığa gitsinler, iradelerini ortaya koysunlar. Bakın uyarıyorum, kim vatandaşı tehdit ederse, okul bahçelerinde, salonlarda kim hile yaparsa, kim başkasının yerine oy kullanırsa hukuk içinde bunun hesabını verir, bedelini öder" diye konuştu. 

YORUMLAR

ETİKETLER
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.