Bayburt

Bayburt'taki bu çayevinin eşi benzeri yok! Siyaset konuşan yaka paça kovuluyor

10:52 15 Kasım 2022 5 Yorum Var
Bayburt'taki bu çayevinin eşi benzeri yok! Siyaset konuşan yaka paça kovuluyor

Bayburt'ta yıllardır çayevi işletmeciliği yapan 'kral' lakaplı Muhammet Elçi, yıllar önce yaşadığı bir olay nedeniyle işletmesinde siyaset konuşmayı yasaklayarak 'Burada Siyaset Konuşmak Yasaktır' yazılı tabela astı.

Çayevinde siyaset yapılmasını ve siyasi konuların konuşulmasını yasaklayan Elçi, işletmesinin duvarlarına 'Burada siyaset konuşmak yasaktır' yazılı uyarı tabelaları astı. Aldığı karara uymayanları çayevinden kovan Elçi, herhangi bir partinin liderine küfredilmemesi amacıyla böyle bir karar aldığını, çayevine gelen müşterilerin çay içerek güzelce sohbet etmelerini amaçladığını belirtti. Kurala uyan müşteriler ise burada siyaset konuşmadıklarını, arkadaşlarıyla günün yorgunluğunu sohbet edip, çay içerek attıklarını ifade ettiler.

Bayburt'ta siyaset konuşulmayan çayevi

'KESİNLİKLE SİYASETLE VE SİYASETÇİYLE İŞİM OLMAZ'

Siyasi konuların konuşulduğu ortamda bir süre sonra seslerin yükseldiğini ve insanların birbirlerini kırdığını vurgulayan Elçi, "Kesinlikle siyasetle ve siyasetçiyle işim olmaz, levhalarda da bellidir, yazılıdır" diyerek, "Bayburt'ta insanlar beni kral olarak tanırlar. 1979 yılından beri bu işi yapıyorum, 30 sene kadar da hastane kantinini çalıştırdım, 4 senedir de bu kahvehaneyi işletiyorum. Eşimiz, dostumuz bizi yalnız bırakmıyor. Allah'a şükürler olsun eşimin, dostumun sayesinde burada işimi devam ettiriyorum. Güzel bir ortamımız var ama burada kesinlikle siyaset konuşulmaz benim de siyasetle, siyasetçiyle işim olmaz. Zaten levhalarda da yazılıdır, bellidir." şeklinde konuştu.

Bayburt'ta siyaset konuşulmayan çayevi

'KONUŞANI KAPIYA ATARIM'

Aldığı karara uymayan müşterilere tepkisinin sert olduğunu ve çayevinden kovduğunu sözlerine ekleyen Elçi, "Burada siyaset konuşulmaz, kimse de konuşmaz. Konuşanı da kapıya atarım. Onu bildikleri için kimse burada siyasi konulara girip, siyaset konuşmazlar. Benim siyasi görüşüm belli, lakabım belli. Dürüstçe iş yeri çalıştırıyorum. Buraya siyasetçiler de gelir çayını içer,  sohbetini yapar, güzelce uğurlanır. Hepsine saygım var" ifadelerini kullandı.

Bayburt'ta siyaset konuşulmayan çayevi

'HERHANGİ BİR PARTİNİN SİYASİ LİDERİNE KÜFREDİLMESİN'

Tüm fikirlere açık olduğunu, her siyasi görüşe saygı duyduğunu kaydeden Elçi, "Herkesin bir fikri var, bir düşüncesi var ve hepsine saygı duyuyorum. Şunu da belirteyim kim olursa olsun, herhangi bir partinin siyasi liderine küfredilmesin. Herkesin görüşüne saygım var insanlarda böyle düşünmeli" diyerek konuştu.

Bayburt'ta siyaset konuşulmayan çayevi

YILLAR ÖNCE YAŞADIĞI BİR OLAY NEDENİYLE YASAKLADI

Çayevinin duvarlarına yıllar önce bir müşterisinin televizyonda çıkan lidere küfretmesinden sonra 'Burada siyaset konuşmak yasaktır' yazılı tabelaları astığını bildiren Elçi, "Sevdiğim bir abimiz buraya sabah saatlerinde gelirdi, otururdu televizyonda çıkan lidere küfrederdi. Hangi lider olursa olsun, kimsenin küfretmeye hakkı yoktur. Eleştirebilirsin ama saygısızlık yapamazsın. Ben de bu küfürleri kabullenemedim duvarlara yazıları astım. Bundan böyle burada siyaset konuşulmayacak dedim, yasakladım. Kimse burada siyaset konuşamaz, herkesin siyasi liderlere saygı duyması zorunludur" şeklinde konuştu.

Bayburt'ta siyaset konuşulmayan çayevi

Bayburt'ta siyaset konuşulmayan çayevi

YORUMLAR

5 Yorum Var
 • *_1453 _* 1 yıl önce Şikayet Et
  Milleti kendin gibi görme belki küfür senin gibileri için önemi yoktur fakat milletede ifdira atma
  Cevapla İlk beğenen sen ol
 • ÂSIM NESLİ 1 yıl önce Şikayet Et
  En doğrusunu yapmış. Aklı eren de etmeyen de siyaset konuşuyor.
  Cevapla
 • MASK 1 yıl önce Şikayet Et
  Küfür aciz insan işidir. Ama şimdiki siyaseti ve siyasi lider ve figüranlarını gördükçe sistem gereğide (hukuk da siyasiler hariç hiçbir vatandaşa işlemediği için adalet zaten unutuldu anlamsızlaştı varsa yoksa hukukun üstünlüğü) elimizden bir şey gelmediğinden aciz kalmışız sen haklısın ama şu ülkenin insanları haksızmı hangi ülkede bu kadar vatan haini (vatan haini derken sadece ülkesini satanları düşünmeyin mafyası uyuşturucusu tefecisi zenginin açgözlülüğü ahlaksızlığın başını alıp gittiği rüşveti adamcılığı hortumcusu da vatan hainidir.) var
  Cevapla
 • ALP ARSLAN 1 yıl önce Şikayet Et
  KRALSIN Beeee,işte bu...
  Cevapla
 • Tek gözlü balik 1 yıl önce Şikayet Et
  Küfür Türk milletinin milli silahidir.
  Cevapla
 • doğrucu 1 yıl önce Şikayet Et
  Küfür senin gibi cahillerin işidir. Türk milleti edepli hayalıdır küfür etmez . Milli silahımız da ok tur kılıçtır. Saygısızlık etme özür dile.
Daha fazla yorum görüntüle
ETİKETLER
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.