Erdoğan çağrı yaptı: Şimdi tam zamanı yoksa geç kalırsınız
01 .
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Teknopark İstanbul 2. Etap açılış töreninde açıklamalarda bulundu. Erdoğan, girişimcilere seslenerek, "şimdi yatırımın tam zamanı, beklerseniz çok geç kalırsınız" dedi.
02 .

İçinde bulunduğumuz bu TEKNOPARK da rahmetli Turgut Özal’ın projesiydi. Bu arazi yıllarca boş kaldı. İşin teknoloji parkı bölümü görmezden gelindi ne  mutlu ki bunu hayata geçirmek bize nasip oldu. Ülkemize 18 yılda yollar, köprüler gibi dev eserler kazandırmanın yanı sıra bilime de destek verdik. Bu merkezler birbirinden kıymetli firmalara girişimcilere ve cevval gençlerimize şu anda ev sahipliği yapıyor.

 

03 .
Erdoğan çağrı yaptı: Şimdi tam zamanı yoksa geç kalırsınız

"MİLGEM, ALTAY TANKI, ANKA İHA..."
TEKNOPARK İstanbul’da 312 şirket 5 binin üzerinde çalışanı istihdam ediyor. Savunma Sanayi’nde pek çok öncü proje buradan çıktı. Ülkemizin gururu MİLGEM korvet, Altay tankı, ANKA İha ve amfibi hücum gemisi gibi projelerin AR-GE çalışmaları burada yürütülüyor.  Ekonomi sanayi işbirliğinin iyi örnekleri burada sergileniyor. TEKNOPARK dışa bağımlılığımızı ortadan kaldırma hedefi ile çalışmalarını sürdürüyor.

04 .

"TÜRKİYE YAPAMAZ DİYENLER 60 YIL KAYBETTİRDİ"

Amacımız buranın 43 bin AR-GE mühendisinin çalıştığı dünyanın sayılı AR-GE merkezlerinden bir haline getirmektir. Yerli ve milli otomobil beyin takımı bilişim vadisinde çalışmalarını sürdürüyor. Araştırmacılar tecrübelerini ülkemize aktarıyor, gençlerimize rol model oluyor. Türkiye yapamaz diyen bu zihniyet ülkemize 60 yıl kaybettirdi. 

Erdoğan çağrı yaptı: Şimdi tam zamanı yoksa geç kalırsınız
05 .

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Teknopark-İstanbul 2.Etap Açılış Töreni’nde konuştu. Erdoğan, "Geçen sene uygulamaya başladığımız Uluslararası Lider Araştırmacılar Programı'na gelen talep ümit verici seviyededir. Türkiye'nin geleceği, teknolojide ve inovasyondadır" dedi. Erdoğan, "Ekonomiye güven artıyor, üretim cephesinden rekorlar gelmeye başladı" ifadelerini kullandı.

 

06 .
Erdoğan çağrı yaptı: Şimdi tam zamanı yoksa geç kalırsınız

TERSİNE BEYİN GÖÇÜNDE RAKAMLAR UMUT VERİDİ

Geçen sene uygulamaya koyduğumuz lider Araştırmacılar programına gelen talepler umut verici. Dünyanın en iyi üniversitelerden üst düzey araştırmacılar çalışmalarını yürütmek için artık Türkiye'yi seçiyor. Gelen araştırmacılar akademik bilgilerini ülkemize aktarıyor ve gençlerimize rol model oluyorlar. 

07 .

İŞ DÜNYASINA ÇAĞRI: ŞİMDİ TAM ZAMANI

2019’u her şeye rağmen pozitif büyüme ile kapatacağımız anlaşılıyor. Ekonomik tuzağı bozduk, ekonomimiz yeniden yükselişe geçti. Bu yılda öngörülerin çok üzerinde bir büyüme rakamına ulaşacağımıza inanıyorum. Otomobilden konuta kadar bunun işaretlerini görüyoruz. Ekonomiye güven artıyor. Sanayi üretimimiz 28 ay sonra rekora imza attı. İç talep güçleniyor.

Erdoğan çağrı yaptı: Şimdi tam zamanı yoksa geç kalırsınız
08 .
Erdoğan çağrı yaptı: Şimdi tam zamanı yoksa geç kalırsınız

Buradan tüm iş dünyamıza sesleniyorum ki zaman yatırım zamanıdır. Hükümet olarak yatırım AR-GE istihdam desteği veriyoruz. Faizler düşmüş vaziyette. Şimdi üreticinin ciddi anlamda yatırım zamanıdır. Girişimci de üzerine düşeni yapsın diyorum sonra geç kalırsınız. Türkiye’yi en kısa zamanda 2023 hedeflerine kavuşturacağız.

 

09 .

En büyük hayalimiz, evlatlarımıza 2053 ve 2071 vizyonlarını hayata geçirebilecekleri güçlü bir Türkiye bırakmaktır. Kardeşliğimize, ülkemize ve milletimize olan inancımıza sıkıya sahip çıktığımız bu hedefimize kimse mani olamaz.

 

Erdoğan çağrı yaptı: Şimdi tam zamanı yoksa geç kalırsınız