Rüyada kedi görmek ne anlama gelir? Rüyadaki kedinin tabiri
01 .
Rüyada kedi görmenin tabiri nedir? Kedinin cinsiyetine ve rüya sahibinin niteliğine göre değişen rüyanın tabiri nasıldır? İşte, rüyada kedi görmenin anlamı…
02 .

Rüyada görülen kedi çocuğa, düşmana, kine, erkeğe, ikiyüzlü insana, hırsıza, refaha kadar pek çok durum ve kişiye yorulur. Rüyadaki kedinin dişi ya da erkek olması da rüya tabirini farklı yerlere çekebilir. Mesela dişi kedi, kötü karakterli bir kadın olabildiği gibi, ev kedisiyse refaha ulaşmaya işarettir. Rüyada görülen kedinin farklı durumlara göre tabiri haberimizde…

 

03 .
Rüyada kedi görmek ne anlama gelir? Rüyadaki kedinin tabiri

RÜYADA GÖRÜLEN DİŞİ KEDİ

İki yönlü yoruma açıktır. Bir yandan kötü karakterli, kurnaz bir kadına işarettir. Diğer bir yandan ise eğer ev kedisiyse sıkıntılardan kurtulup refaha ermeye delalet eder. Eğer görülen kedi ev değil de sokak kedisiyse tam tersine sıkıntıya girileceğine yorulur.

Rüyada kedi tarafından ısırılmak ve tırmalanmak

Isıran ev kedisiyse huzur ve rahata işaret eder. Aynı şekilde dişi kedinin tırmaladığının görülmesi, uzun süreli mutluluğun işaretidir. Vahşi bir sokak kedisi tarafından ısırılmak ise rüya sahibinin işlerinin ters gideceğine yorulur. Kedi tarafından tırmalanmak, bir yandan da niyeti açık bir düşmana işarettir. Eğer kedi erkekse şiddetli bir hastalığa yorumlanır.

04 .

RÜYADA KEDİ ÖLDÜRDÜĞÜNÜ GÖRMEK

Kirmanî’ye göre hırsızı yakalamaya ve ona galip gelmeye delâlet ederken Allame Meclisine göre ise, kedi öldürmek feraha kavuşmak anlamına gelir.

Kedi ile kavga etmek ve kediye zarar vermek

Rüyada kediyi ısırmak, tekmelemek vs. herhangi bir zarar vermek hastalık demektir. Kediye verilen zararın boyutu ne kadar büyükse hastalığın süresi de o müddetçe uzun olacaktır. Dikkatli olmakta fayda var.

Rüyada kedi görmek ne anlama gelir? Rüyadaki kedinin tabiri
05 .

RÜYADA KEDİ ETİ YEMEK

Haram bir lokmaya işarettir. Helal yollarla kazanılmayan, hırsızlık malı gibi bir maldan fayda, pay alınacağına yorulur. Diğer bir yandan ise kedi eti yemek aile ve iş hayatında iyi gelişmelere tabir edilir. Çalışkan bir kişiyle yola çıkılacağına ve yeni bir ev sahibi olunacağına yorumlayanlar da vardır.

Rüyada kedi satmak 

Rüya sahibinin hayırlı bir kimse olduğuna ve malından infak edeceğine işaret eder. İnfak kişinin malından yoksunlara pay vermesi anlamına gelir.

06 .
Rüyada kedi görmek ne anlama gelir? Rüyadaki kedinin tabiri

RÜYADA KEDİ OLMAK, KEDİYE DÖNÜŞMEK

Kişinin kendisine fayda vermeyecek işlerin peşine düşmesidir. Hırsızlık ve hırsızlıkla edinilen mala işaret eden kediye dönüşmek bir ev kedisi olduysanız uzun bir süre ters giden işler içinde olacağınız anlamındadır.

Rüyada bir kediye ilgi göstermek, sevmek 

Güzel bir anlamdadır. Eğer rüyadaki kediyi sevip okşadıysanız bu vefalı bir dost anlamındadır. Diğer bir yandan kediyi sevmediyseniz bu ikiyüzlü bir insana işaret eder.

07 .

RÜYADA ANNE KEDİ VE YAVRULAR GÖRÜRSENİZ

Bu rüya sahibinin bazı mevzularda endişe içinde olması anlamındadır.

Rüyada görülen kedinin bir anda gözden kaybolması 

Rahatsızlığı olan rüya sahibinin bu rahatsızlığının şiddetli hale geleceğine yorumlanır.

Rüyada eve kedi girdiğini görmek 

İyi şekilde yorumlanmaz. Rüyada eve giren kedi aile halkının maddi sıkıntılar çekeceğine ve aynı zamanda da ailenin arasını bozan fitneci bir insanın da evden uzaklaştırılacağına işaret eder.

Rüyada kedi görmek ne anlama gelir? Rüyadaki kedinin tabiri
08 .
Rüyada kedi görmek ne anlama gelir? Rüyadaki kedinin tabiri

RÜYADA GÖRÜLEN KEDİNİN RENGİNE GÖRE YORUMU

Beyaz kedi; aile ve yakın çevrede olan fesat bir kişinin arabozuculuğuna işaret eder.

Sarı kedi; bazı maddi kaynaklarda yaşanacak kısa süreli sıkıntılara ve arkadan iş çeviren bir adama işarettir.

Kara kedi; aile hayatında büyük tartışmalara ve sorunlara yol açacak bir kişinin varlığına, yakın zaman içinde kardeşler arasında büyük bir tartışma şeklinde tabir edilir.

Rüyanda yavru kedi görmek;  masumiyeti ve saflığı simgeler. Bir yandan da bağımsızlığa doğru bir geçiş aşamasında olduğunuzu ve bu bağımsızlık hayatınızın büyük bir kısmını etkileyeceği gibi basit kararlarınızla ilgili de olabilir.  

09 .

RÜYADA KEDİ GÖRMENİN PSİKOLOJİK YORUMU NEDİR?

Rüyada kedi görmek bağımsız ruha, bastırışmış arzulara, yaratıcılık ve güce işaret eder. Ayrıca talihsizlik ve kötü şansı da temsil etmektedir. Rüyanın tabiri, rüyayı gören kişinin bir kedi sever olup olmadığına ve görülen kedinin niteliğine göre de değişebilir. Kedilerden hoşlanmayan birinin kedi görmesi çevresinde onu rahatsız eden kişiler olduğuna bağlanabilir. 

Rüyada kedi görmek ne anlama gelir? Rüyadaki kedinin tabiri