Okur yazar olmak yeterli! Siirt Üniversitesi İŞKUR üzerinden personel alımı devam ediyor!
01 .
Siirt Üniversitesi en az okur yazar adaylar arasından personel alımı yapacağını ilan etti. Başvurular İŞKUR üzerinden toplanacak.
02 .

Siirt Üniversitesi 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/D maddesi, 4857 sayılı İş Kanunu ve "Kamu Kurum ve Kuruluşlarında İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik" kapsamında Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) aracılığıyla Temizlik Görevlisi, Büro Memuru ve Hayvan Bakıcısı kadrolarında personel alımı yapacağını açıkladı. 

03 .
Okur yazar olmak yeterli! Siirt Üniversitesi İŞKUR üzerinden personel alımı devam ediyor!

Başvuru şartları ve tarihine ilişkin merak edilen tüm detayları İŞKUR üzerinden açıklayan üniversite, adaylardan en az okur yazar olma şartı arıyor. Ayrıca belirtilen kadroların hiç biri için KPSS puan şartı aranmıyor.

 

04 .

BAŞVURU TARİHİ VE ŞEKLİ

Siirt Üniversitesi personel alımı başvuruları 21 Kasım 2022 tarihinde başlayıp 25 Kasım 2022 tarihine kadar devam edecek. 

 

Okur yazar olmak yeterli! Siirt Üniversitesi İŞKUR üzerinden personel alımı devam ediyor!
05 .

Adaylar İŞKUR resmi internet sitesi esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx üzerinden başvurularını online olarak gerçekleştirebilecek.

 

06 .
Okur yazar olmak yeterli! Siirt Üniversitesi İŞKUR üzerinden personel alımı devam ediyor!

NASIL BAŞVURU YAPILACAK

Siirt Üniversitesi perosnel alımına başvuruda bulunmak için İŞKUR Açık İş İlanaları sayfası esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx adresine giriş yapın. Karşınıza çıkan sayfada "İşyeri Unvanı" yazan kısma "SİİRT ÜNİVERSİTESİ" yazın ve ara sekmesine tıklayın. Akabinde listelenen ilanlar arasında başvuru şartını taşıdığınız ilana tıklayın.

Başvuru işlemini tamamlamak için E-Devlet şifresi ile giriş yaparak başvuru işlemini tamamlayın.

BAŞVURU EKRANI

 

07 .

PERSONEL ALIMINA İLİŞKİN GENEL HUSUSLAR 

1) İlan şartlarını taşıyan adaylar; ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 5 gün içinde esube.iskur.gov.tr internet adresinden "İş Arayan" linki üzerinden TC kimlik numarası ve şifre ile giriş yaparak başvuru yapabilir. Ayrıca hizmet noktalarından ve Alo 170 hattı üzerinden de başvurular yapılabilir. Son başvuru tarihi tatil gününe rastladığında başvurular takip eden ilk iş günü sonuna kadar uzatılır. 

 

2) Başvuru başlangıç tarihleri aynı olan, aynı kamu kurum ve kuruluşunun ilanlarından sadece birine başvuru kabul edilir. 

 

3) İlana başvuru yapacak öncelikli adaylar, başvuru yapacakları listeyi (öncelikli liste veya genel liste) başvuru esnasında işaretleyerek seçer. Başvuru süresi bittikten sonra liste değişikliği talepleri kabul edilmez. 

Okur yazar olmak yeterli! Siirt Üniversitesi İŞKUR üzerinden personel alımı devam ediyor!
08 .
Okur yazar olmak yeterli! Siirt Üniversitesi İŞKUR üzerinden personel alımı devam ediyor!

4) Başvuru yapan iş arayanların öncelikliler de dâhil olmak üzere tamamı kura çekimi için ilan sahibi kamu kurum ve kuruluşuna gönderilir. Kamu kurum ve kuruluşu tarafından düzenlenen noter kurası ile genel listeden ve öncelikli listeden açık iş sayısının dörder katı kadar aday sınav yapılmak üzere belirlenir. 

 

5) İşe alınacak işçilerin sadece noter kurasıyla belirleneceği kuraya tabi ilanlarda, öncelikliler de dâhil olmak üzere tüm başvuru sahipleri arasından açık iş sayısı kadar asıl ve ihtiyaç duyulacak sayıda yedek aday doğrudan kura sonucu belirlenebilir. 

 

6) Listelere giren adaylar, ilan şartlarına ilişkin olarak; eğitim durumu, tecrübe, öncelik durumu, mesleki belge, yabancı dil şartı vb. belgelerini ilanı veren kamu kurum ve kuruluşuna ibraz eder. Belge teslim tarihi ve yeri, ilanda ya da kamu kurum ve kuruluşunun internet sitesinde adaylara duyurulur. Durumlarını belgeleyemeyenler veya yanlış beyanda bulunanlar listelerden çıkarılır. Listeden çıkarılan kişilerin yerine kamu kurum ve kuruluşunun tercihine göre sıralamada yer alan diğer kişiler dâhil edilebilir. Belge teslimi ve kontrolü işçi alımını yapacak kamu kurum ve kuruluşunun tercihine göre kura çekiminden önce veya sonra yapılabilir. 

09 .

7) Sınav günü, saati, yeri ve sınava katılmaya hak kazanan adaylar, işçi alımını yapacak kamu kurum ve kuruluşunun internet sitesinde duyurulacaktır. Bu duyuru, tebliğ mahiyetinde kabul edilecek, adayların adresine posta yolu ile ayrıca tebligat yapılmayacaktır. 

8) Öncelik hakkına sahip olanlardan, başvuruda bulunduğu ilana işverence davet edildiği hâlde mücbir sebepler dışında icabet etmeyen, sınava katılmayan, işi reddeden veya kamuda sürekli işçi statüsünde işe yerleşenlerin öncelik hakkı ortadan kalkar. 

9) Kamu kurum ve kuruluşlarının işçi taleplerine yapılan başvurularda kişilerin Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde kayıtlı olan birinci yerleşim yeri adresi dikkate alınır. İlçe, il veya bölge düzeyinde yayımlanan işçi taleplerinin başvuru süresi içerisinde ikametini talebin karşılanacağı yere taşıyan adayların başvurusu kabul edilmez. İkamet değişikliği ile ilgili olarak, Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminden yapılan sorgulamada Nüfus Müdürlüğünde işlemin yapıldığı tescil tarihi esas alınır. İkametini talebin karşılanacağı yer içerisinde değiştiren adayların Nüfus Müdürlüklerinden alacakları Adres Bilgileri Raporunu başvuru süresi içerisinde İŞKUR birimlerine ibraz etmeleri halinde ilgili ilana başvuruları yapılır. 

10) Gerçeğe aykırı belge verenlerin ya da beyanda bulunanların başvurusunun geçersiz hale getirilmesi ve işe alınma işleminin iptaline ilişkin İŞKUR ile ilanı veren kamu kurum ve kuruluşlarının yasal işlem yapma hakları saklıdır.

 

Okur yazar olmak yeterli! Siirt Üniversitesi İŞKUR üzerinden personel alımı devam ediyor!