Ramazan Haberleri
RAMAZAN GÜNDEMİ
AYET-İ KERÎME

Hicr Suresi 22’inci ayet

Biz, rüzgârları aşılayıcı olarak gönderdik ve gökten bir su indirdik de onunla su ihtiyacınızı karşıladık. (Biz bunları yapmasaydık) siz onu (yeterli) suyu depolayamazdınız.

HADİS-İ ŞERİF

Peygamberimiz buyuruyor ki: Ebû'l Yakzân Ammâr İbn-i Yâsir (R.A.) rivâyet etmiştir: "Ramazandan önce şüpheli günde oruç tutan kimse, Allah'ın Resûlü'ne isyan etmiş olur." TİRMİZİ
ESMA-ÜL HÜSNA

Hakim
Hikmet ve hüküm sahibi, yerli yerine koyan Cenab-ı Hak buyuruyor: "O, Aziz, Hakimdir." (Haşr Suresi, 24) Yüce Allah yegane hüküm ve hikmet sahibidir: "Kulları üzerine hikmet gereğince galebe ve tasarruf sahibidir, tedbirinde yegane hüküm ve hikmet sahibidir ve kullarının gizli hallerinden haberdardır. Allah'ın emir ve yasakları bir hikmete dayalıdır. Allah, kayıt, sınır tanımayan bilgisi sayesinde insan için neyin yararlı, neyin zararlı olduğunu bilir. O halde inananlara neyi emrediyorsa onların yararına, onları nereden sakındırıyorsa, o şeyler onların zararınadır. O, yarattığı her şeyde, yarattıklarını yerli yerine koymasında ve o yeri onun için hazırlamasında iyiliği bol olan, çok cömert, Hâkim veadalet sahibidir. Kur'an-ı Kerim'de 97 yerde geçer. İhlasla "Yâ Hakim" diye bir müslüman bu isme devam etse, ilim ve hikmet sahibi olur. Rızkı genişler.

Namaz Vakitleri

İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı
Mekke Canlı Yayın
Mekke Canlı Yayın
Medine Canlı Yayın
Nokta Elektronik Medya A.Ş. Copyright © 2003 - 2021 Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Reklam Künye İletişim