TOKİ'nin indirim kampanyasına yoğun ilgi

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca (TOKİ) konut ve iş yeri sahipleri için 21 Eylül-19 Ekim tarihlerinde yapılan yılın ikinci indirim kampanyasından 15 bin 313 kişi faydalandı

GİRİŞ 20.10.2021 11:57 GÜNCELLEME 20.10.2021 12:43
Bu Habere 6 Yorum Yapılmış

TOKİ'den edinilen bilgiye göre, 2020 yılı haziran sonuna kadar satışları yapılan ve taksitleri 2020 yılı haziran itibarıyla başlayan konut ve iş yeri sahipleri için yapılan yüzde 22 indirim kampanyasına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Kampanyadan kısmi ödemelerle beraber 15 bin 313 vatandaş yararlandı. Kampanya kapsamında, 12 bin 434 kişi tüm borcunu kapatarak tapularını almaya hak kazandı.

İndirim kampanyasından borç bakiyesinin tamamını kapatamayacak konut ve iş yeri alıcıları için esnek ödeme planı yapıldı. Borç bakiyesinin yüzde 25'inden az olmamak şartıyla kampanyaya katılan 2 bin 879 konut ve iş yeri alıcısı, yaptıkları peşin ödemelerle yüzde 22 indirimden faydalandı.

Böylelikle kampanyaya katılan 15 bin 313 konut iş yeri alıcısının 12 bin 434'ü bütün borcunu, 2 bin 879 kişi de borcunun belirli kısmını ödedi.

Kampanya katılan vatandaşların yüzde 94,42'si borçlarını kişisel tasarruflar ile kapattı. Kişisel tasarruflarla gelen borç kapatma, piyasaya sıcak para olarak kazandırıldı.

KAYNAK: AA
ETİKETLER
EKONOMİ
YAZDIR
YORUMLAR 6
 • Kezban 1 ay önce Şikayet Et
  TOKİ başvuruları ne zaman acaba
  Cevapla
 • Ömer 1 ay önce Şikayet Et
  Emin olun kuraya adamın 2 evi var mal sahibi yinede başkalarını sokup alıyor ne yapsın millet içine işlemiş mal hırsı
  Cevapla
 • Gozde 1 ay önce Şikayet Et
  Aynen millatin gozunu mal hirsi para hirsi burumus kiracilarda boyle sirada beklesin dursun olsun dunya onlarin olsun ahirette bizim olsun
  Cevapla
 • İsmail ezgü 1 ay önce Şikayet Et
  Dogru söze ne denir Ömer bey dogru söylüyor şikayet değil amacım Ömer beyin sözünü destek lemek ac gözlükler olmasa Türkiye de evsiz insan kalmaz 2şer 3er alıyorlar faiş fiyatla kiraya veriyorlar
  Cevapla
 • Emekli 1 ay önce Şikayet Et
  Akın eden vatandaş değil emlakçılardır.
  Cevapla
 • maremer 1 ay önce Şikayet Et
  boş boş konuşma yahu! Toki zaten doğrudan dar gelir ve orta gelirli vatandaşa taksitle ev satıyor. Bu her yıl yapılan bir indirim. Kalan borcunuzun tümünü veya en az %25'ini öderseniz değişik oranlarda indirim yapıllır. Bu sene 2. indirim kampanyası bu ve indirim oranı %22. Çok ta ağlamayalım bu tür kampanyalarda ve araçlardaki ÖTV kampanyalarında kimlerde ne paralar ortaya çıkıyor.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle