Araç alacaklar dikkat! Bunu yapmadı, bin pişman oldu

İkinci el araç satın alan bir vatandaş, aracın kilometresinin düşürüldüğünü fark edince dolandırıldığı iddiası ile arabayı satın kişiler hakkında savcılığa şikayette bulundu. Savcılık ise aracı satın alan şahsı hatalı buldu.

Araç alacaklar dikkat! Bunu yapmadı, bin pişman oldu
Araç alacaklar dikkat! Bunu yapmadı, bin pişman oldu
GİRİŞ 25.10.2021 14:52 GÜNCELLEME 25.10.2021 14:52
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

İkinci el araç satın alan bir vatandaş, sonradan aracın kilometresiyle oynandığını fark etti ve savcılığa şikayette bulundu. Ancak hatalı olanın kendisi olduğu ortaya çıktı. Satın aldığı aracın kilometresinin düşürüldüğünü öğrenen vatandaş avukatı aracılığıyla dolandırıldığı iddiasıyla şüpheliler hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Şikayet üzerine başlatılan soruşturmada savcılık, 2 şüpheli hakkında takipsizlik kararı verdi. Kararda, müştekinin satın aldığı araçla ilgili olarak her türlü araştırmayı yapabileceği belirtildi. Savcının kararının doğru olduğunu belirten avukat Hale Bucan verilen takipsizliğin nedenlerini anlattı:

"Dolandırıcılık suçunun oluşabilmesi için failin hileli davranışlarla bir kimseyi aldatması gerekir. Araç satıcısının hileli davranışlarla alıcıyı aldatmak gibi bir kastı olmadığı gibi, alıcının çok basit birkaç işlem ile öğrenebileceği aracın kaç bin kilometrede olduğu bilgisine ulaşmasına engel olmamıştır."

YORUMLAR 1
  • karaburun 2 yıl önce Şikayet Et
    Tavşan Kaç Tazı Tut Sonrada dolandırıcılığın önüne geçmeye çalış böyle şey mi olur saf insanı bulup kandırıyorlar hem suçlu hem güçlü nerde adalet
    Cevapla