Uçan arabası için tarih verdi!

Hyundai Motor Grubu, kentsel hava hareketliliği bölümünün markası olan Supernal’i tanıttı. Verilen bilgiye göre, Supernal ilk aracı olan eVTOL’ü 2028 yılında piyasaya sunacak.

 Uçan arabası için tarih verdi!
Uçan arabası için tarih verdi!
GİRİŞ 27.11.2021 11:19 GÜNCELLEME 27.11.2021 11:31
Bu Habere 9 Yorum Yapılmış

Hyundai Motor Grubu (HMG), gelecekteki mobilite vizyonunu daha da ileriye taşımak için Supernal LLC adlı yeni bir şirketin duyurusunu yaptı.

Yapılan açıklamaya göre, Hyundai’nin “Kentsel Hava Hareketliliği- Urban Air Mobility” stratejisinin bir yansıması olan Supernal adlı şirket, grubun gelecekteki mobilite vizyonunu da gözler önüne seriyor.

Supernal, elektrikli hava araçları ailesini geliştirerek gelecekteki mobilite endüstrisini de şekillendirmeyi hedeflerken, ilk ticari uçuşunu 2028'de başlatmayı ve 2030'larda da pazarı genişletmeyi planlıyor.

Koreli grubun otomobil üreticisinden “Akıllı Mobilite Çözüm Sağlayıcısı” olmaya yönelik stratejik geçişinden doğan Supernal'in, mobiliteyi yalnızca satışa sunulan bir ürün değil, aynı zamanda insanlığa yararlı bir hizmet haline getirmek çalışmalarına ağırlık vereceği açıklandı. Supernal ayrıca, hava hareketliliğini mevcut toplu taşıma ağlarına entegre ederek intermodal yolcu deneyimini yaşatmayı da hedefliyor.

İLK ETAPTA ABD'DE HAVALANACAK

Supernal, Hyundai Motor Grubu’nun Kentsel Hava Hareketliliği Bölümü olarak ilk kez CES 2020'de tanıtılmış ve ilk konsept aracı S-A1 de eş zamanlı olarak ziyaretçilerin beğenisine sunulmuştu.

Aynı anda dört veya beş yolcu alması planlanan eVTOL hava aracının ise, ağırlıklı olarak şehir içi ulaşımda kullanılacağı öğrenildi. Supernal'in ilk hava aracı elektrikle çalışacak ve ayrıca otonom özellikli olacak. Elektrikli hava aracı, öncelikli olarak ABD'de kamu ve özel kuruluşlarla beraber akademik alanlarda işbirliği yapılarak kullanılacak.

ETİKETLER
uçan araba
YAZDIR
YORUMLAR 9
 • No no 1 ay önce Şikayet Et
  Bir sen eksiktin
  Cevapla
 • Ekrem 1 ay önce Şikayet Et
  Kullanan kişi her kim kullanırsa havada çarpışır ölmez, o hızla yere düşünce kesin ölür kaçarı yok
  Cevapla
 • Berkay 1 ay önce Şikayet Et
  E tabi herkeste yok etmeyi düşünsün ne kadar haklılar .garibanlar.
  Cevapla
 • Gunes 1 ay önce Şikayet Et
  Yeryüzünde kazalar yetmiyormuş gibi havada daha da çok kazalar meydana gelecek.gelecegin belirsizliği.
  Cevapla
 • Andre 1 ay önce Şikayet Et
  Çoook eskiden cep telefonları ile görüşme yapılacak derlerdi kimse inanmazdı o söyleyen kişiyi deli sınırlarda. Unutma hayatta her şey mümkün.
  Cevapla
 • Mırokedi 1 ay önce Şikayet Et
  Yerde trafik kazalarından bir sürü insan vefat ediyor. Bu uçan arabalar piyasaya çıkînca yaptıkları kazalarda kaç kişi ölecek? Kaçtanesi uçakla çarpışacak,? Vel hasıl sonunda teknolojiye yenik düşecegimiz kesin ve sonumuz gelecek.
  Cevapla
 • Lordfear 1 ay önce Şikayet Et
  Otomatik olur bunlar insane eliyle kullanilirsa kaza kaçinilmaz ama yapay zeka kullanirsa kaza olmaz
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle