Renault Scenic modelinin fişini çekti

Dünya çapında stratejisini yenileme kararı alan Renault, Scenic üretimini sonlandırma kararı aldı.

Renault Scenic modelinin fişini çekti
Renault Scenic modelinin fişini çekti
GİRİŞ 13.05.2022 15:33 GÜNCELLEME 13.05.2022 15:33
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Elektrikli otomobilllerin oldukça popüler hale geldiği son yıllarda, birçok marka artık tamamen bu pazara odaklanmak istiyor.

Dünya çapında stratejisini yenileme kararı alan Renault da bundan böyle tüm kaynaklarını elektrikli otomobillere kaydırmak niyetinde.

Öte yandan, SUV segmentinin yükselmesi ile gücünü kaybeden minivan segmenti, yavaş yavaş klasik modellerine veda ediyor.

Fransa'da bulunan Douai tesisini tamamen elektrikli otomobil üretimine adayacak olan marka, burada ürettiği modellerin fişini çekecek.

Scenic üretimi sonlanıyor

Bir dönemler ülkemizde de geniş ailelerin favorisi olan Renault Scenic, üretim bandına veda etmeye hazırlanıyor.

1996 yılında başlayan üretim döngüsü sürecinde toplamda 2.8 milyon adet satan minivan, artık yollara veda ediyor.

Renault, satışlardan memnun değil

Son yıllarda satış rakamları dibe vuran Scenic, geçtiğimiz yıl sadece 20 bin 678 adet satış gerçekleştirebildi. Bundan tam 10 yıl önceye gittiğimizde, üçüncü nesil Scenic'in yılda 160 bin 159 adet satış gerçekleştirdiğini söyleyebiliriz.

Fransız üretici, şu sıralarda Scenic'in üretiminin durduğuna dair resmi bir açıklama yapmasa da resmi siteden tüm siparişleri kaldırdı.

YORUMLAR 1
  • Muttaki 3 gün önce Şikayet Et
    İlginç, bence Renault'un en alınası modeliydi; yazık olmuş. Minivan ve/veya MPV (multi purpose vehicle) tarzı araç her zaman ürün yelpazesinde olmalı. Demek ki artık bu tarz elektrikli bir model gelecek diye düşünebiliriz.
    Cevapla