Yerli otomobil Togg Almanya'da piste çıktı

Yerli otomobil Togg'un SUV modeli Almanya'da kamuflajlı bir şekilde test edildiği sırada bir medya sitesi tarafından görüntülendi.

GİRİŞ 23.05.2022 15:10 GÜNCELLEME 25.05.2022 11:05
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

Yerli otomobil Togg C-SUV’a ait “casus fotoğrafları” paylaşıldı. Yerli otomobil TOGG için geri sayım başladı. 2023 Mart aylarında trafiğe çıkması beklenen TOGG, artık son test süreçlerine girmiş durumda.

Geçtiğimiz haftalarda TOGG CEO’su yerli otomobille ilgili açıklamalarda bulunurken, şimdi ise TOGG’un SUV modeli Almanya’da kamufle bir şekilde görüntülendi. Test sürecinde kamuflajlı görüntüleriyle yakalanan TOGG, bekleyenlerini bir kez daha heyecanlandırdı.

Almanya’da hangi testlere tabii tutulduğu bilinmezken, sızdırılan görüntüler ile aracın son tasarımı da gözler önüne serilmiş oldu.

Yerli otomobil Togg C-SUV’a ait fotoğrafları paylaşan INSIDEEVs isimli internet sitesi, aracın 2019 yılında gösterilen ilk haline kıyasla özellikle arka bölümünde değişiklikler olduğunu vurguladı. Önceki görüntülerle kıyaslandığında, TOGG’un arka tarafının biraz daha küçültüldüğü göze çarpıyor.

Öte yandan camın da yine konsepte göre daha dikey bir şekilde konumlandığı gözlemlendi. Sadece bu da değil. Bir başka değişikliğinde ön ve arka far tasarımında da olduğu da gözlerden kaçmıyor. Şirket, bu noktada bazı küçük değişikler yapmış gibi görünüyor. 

Türkiye’nin ilk yerli otomobili TOGG, geçtiğimiz haftalarda açıklama yapan Mehmet Gürcan’a göre önümüzdeki yılın mart ayında yollara çıkacak. Yerli otomobilin fiyatı ise merak edilen bir diğer konulardan. Ancak bununla ilgili henüz resmi bir açıklama gelmedi.

Öte yandan Alman medyası Focus’da TOGG’a yönelik övgü dolu bir yazı yayımlandı. 
Yazıda TOGG'un yeni bir çağın simgesi olduğu vurgulandı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yerli otomobil endüstrisi için çaba sarf ettiği belirtildi.

Emrullah Koçin Haber7.com - Editör
Haber 7 - Emrullah Koçin
YORUMLAR 4
 • Acı gercek 1 ay önce Şikayet Et
  niye almanyada ??
  Cevapla
 • Hüseyin 1 ay önce Şikayet Et
  Malesef Almanya sız olmuyor.
  Cevapla
 • Erkan 1 ay önce Şikayet Et
  Hay senin zihniyetine Ulan zerre kadar araba sektorunu bilsen ne için orda olduğunu anlarsın ama nerdeeeee kardeş senin daha önceki yönetimlerin yaptida biz mi bilmiyoruz.Bu araçlar sadece test denemeleri için gidiyorlar sebeple Elisabeth testlerinin saygılar.
  Cevapla
 • mehmet007 1 ay önce Şikayet Et
  Nereden nereye gurur duydum
  Cevapla