Alfa Romeo Tonale Türkiye'de satışa çıktı

Alfa Romeo'nun kompakt SUV modeli Tonale’nin hibrit ve dizel motor seçenekleri ile Türkiye'de satışa sunuldu.

Alfa Romeo Tonale Türkiye'de satışa çıktı
Alfa Romeo Tonale Türkiye'de satışa çıktı
GİRİŞ 03.10.2022 10:39 GÜNCELLEME 03.10.2022 17:13

Alfa Romeo Türkiye Marka Direktörü Özgür Süslü’nün ev sahipliğindeki organizasyona; Alfa Romeo Global Pazarlama ve İletişim Başkanı Francesco Calcara ve Ürün Başkanı Daniel Guzzafame katıldı. Türk basın mensuplarıyla özel bir video mesaj paylaşan Alfa Romeo CEO’su Jean-Philippe Imparato ise markanın Türkiye’deki potansiyeline dair konuştu.

Imparato, ''Türkiye, EMEA bölgesindeki en yüksek potansiyel pazarlardan biri ve Tofaş, Stellantis’in hem ticari hem de endüstriyel anlamda önemli bir ortağı. Türkiye, Alfa Romeo için çok önemli bir pazar. Bu nedenle Alfa Romeo Tonale’nin uluslararası lansmanını İstanbul’da gerçekleştirmekten memnuniyet duyuyoruz. Alfa Romeo yeni ürün gamı ile Türkiye premium pazarında önemli oyunculardan biri olacak. Tonale de bu yolculuktaki önemli kilometre taşlarından ilki. Sizlere Tonale ile harika bir etkinlik ve sürüş deneyimi diliyorum'' ifadelerini kullandı.

İLK ELEKTRİKLİ 2025’TE

Francesco Calcara da markanın hedeflerine dair, ''Markamız karbon nötr olma yolunda otomobil endüstrisinin en hızlı markası olmayı hedefliyor. 0 emisyona giden yolda markanın yol haritası çok net. 2023 yılında Tonale’nin şarj edilebilir hibrit versiyonu satışta olacak. 2024 yılında ise markanın elektrikli motor gamının yanında ürün gamında yer alacak içten yanmalı motorları satışa sunacağız. 2025’te ise Alfa Romeo’nun ilk tamamen elektrikli modeli tanıtılacak ve plan dahilinde Türkiye pazarında da satışa sunulacak. 2027 yılından itibaren ise Alfa Romeo ürün gamının tamamı elektrikli olacak ve markanın 0 emisyon hedefine ulaşmış olduğunu göreceğiz'' açıklamasında bulundu.

''SATIŞLARI 5’E KATLAYACAĞIZ''

Türkiye'de kompakt SUV’ların premium otomobil pazarının yüzde 21.5’lik pay ile en büyük segmentini oluşturduğunu söyleyen Özgür Süslü ise, ''Türkiye pazarının müşteri taleplerine ve vergi sistemine uygun küçük hacimli motorları ile Tonale, pazarın en önemli segmentinde Alfa Romeo’nun iddiasını ortaya koyacak. Alfa Romeo markası olarak önceliğimiz satış adedinden ziyade hizmet kalitesi ve en iyi müşteri deneyimi. Bu yaklaşımımızı müşterilerimizin ödüllendirdiğini görüyoruz. Tonale’nin ürün gamına eklenmesi ile yılın ilk 9 ayında geçtiğimiz yılın satış rakamını geride bıraktık. Bu yıl sonunda ise geçtiğimiz yılın beş katından fazla satış adedine ulaşacağımızı öngörüyoruz. Özetle Alfa Romeo markası için Türkiye’de yeni ve büyümeye işaret eden bir dönem, Tonale ile başlıyor'' dedi. Özgür Süslü ayrıca, yıl sonuna kadar bin adet Tonale getirmeyi planladıklarını da sözlerine ekledi.

Emrullah Koçin Haber7.com - Editör
Haber 7 - Emrullah Koçin

Editör Hakkında

2017'de İstanbul Üniversitesi Gazetecilik bölümünden mezun oldu. Meslek hayatına ilk olarak Genç Dergi'de başladı. Daha sonra Sadece haber.com'da internet haberciliğine başladı. 2019 yılında Haber7.com ailesine dahil olan Koçin, ''Ekonomi ve Otomobil Editörü'' olarak meslek hayatına devam etmektedir.