Mercedes-Benz yetkilisi duyurdu: TOGG'un sistemine geçebiliriz!

Mercedes-Benz Otomotiv İcra Kurulu ve Otomobil Grubu Başkanı Şükrü Bekdikhan, Togg ve yeni Türkiye planları hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Mercedes-Benz yetkilisi duyurdu: TOGG'un sistemine geçebiliriz!
Mercedes-Benz yetkilisi duyurdu: TOGG'un sistemine geçebiliriz!
GİRİŞ 23.11.2022 21:11 GÜNCELLEME 23.11.2022 21:12
Bu Habere 24 Yorum Yapılmış

Mercedes-Benz Otomotiv İcra Kurulu ve Otomobil Grubu Başkanı Şükrü Bekdikhan Hatay’da düzenlenen EQ lansmanında markanın gelecek hedefleri hakkında açıklamalarda bulundu.

PAZARIN YÜZDE 1'İ ELEKTRİKLİ OLACAK

HaberTürk’te yer alan habere göre; Önemli konulara değinen Bekdikhan, ilk olarak "Türkiye elektrikli araç pazarı geçen senenin tamamında bin 987 adet seviyesindeydi. Ocak-Ekim döneminde bu oran yüzde 148 arttı ve 5 bine yaklaştı. Yıl sonunda ise 6 bin adetlere yaklaşılacağı pazarın yüzde 1’inin elektrikli otomobillerde oluşacağını tahmin ediyoruz. Bizim satışlarımızın ise yıl sonunda yüzde 10'unu elektrikli olacak. Bu oranı yeni modellerin gelişiyle birlikte 2025 yılında yüzde 25’e çıkartacağız" dedi.

'TOGG, TÜM MARKALARA KATKI SAĞLAYACAK'

Türkiye’nin yerli elektrikli otomobili Togg hakkında da görüşlerini bildiren Bekdikhan, "Togg doğru bir zamanda doğru bir strateji ile yola çıktı. İlk yıl için belirlenen hedeflere ulaşmakta da sıkıntı yaşanmaz. Togg’un elektrikli araç pazarını büyütecek olması, tüm markalara katkı sağlayacak" açıklamasında bulundu.

TESLA VE TOGG'UN UYGULADIĞI SİSTEME GEÇEBİLİRLER

Şükrü Bekdikhan, yaptığı açıklamada marka olarak yeni bir satış stratejisine geçmek üzere olduklarını da bildirdi. Bekdikhan bu konuda "Otomobil satışında dünyada üç farklı model gündemde. Birincisi Tesla ve Togg'un benimsediği gibi arada bayi olmadan doğrudan satış. İkincisi bayinin teslim noktası olduğu ama son fiyatın genel merkezden belirlendiği model. Üçüncüsü ise son fiyatın bayi tarafından belirlendiği ve bayinin teslim noktası olduğu model. Bu üç modelden birini seçeceğiz" dedi.

Şükrü Bekdikhan, Mercedes-Benz’in Türkiye’deki yeni satış yöntemini ocak ayında açıklamak üzere çalıştıklarını belirtti.

Bahadır ALEMDAR Haber7.com - Editör
Haber 7 - Bahadır ALEMDAR

Editör Hakkında

Trabzon’da dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamladı. Bahçelievler Anadolu Ticaret Meslek Lisesinde ‘Web Programcılığı’ bölümünden mezun oldu. Yüksek öğrenimini, Atatürk Üniversitesinde ‘Yeni Medya ve Gazetecilik’ mezunu olarak tamamladı. Gazeteciliğe ilk adımını 2011 yılında attı. 12 yıllık profesyonel meslek hayatında SEO içerik ve muhabirlik de dahil olmak üzere ağırlıklı olarak gündem, dünya, ekonomi, spor ve teknoloji kategorilerinde birçok haber ve röportaja imza atarak galeri ve video hazırladı. Bahadır Alemdar, meslek hayatına Haber7.com'da aktif olarak devam etmektedir.
YORUMLAR 24
 • Misafir0815 1 yıl önce Şikayet Et
  benim icin inandirici degil, Mercedes Benz 80 sonu 90 basladiginda Fusion Cell diye bir araba cikamisti. elektirikliden daha uygun ve menzili daha yuksek. Yakinda ona dönecekler gibi görüynüor Almanyada. EQ sistemleri dünyada bir standart haline gelmis. Tesla bile tuturamadi. Bakin Internete Telsa arabalarinda ne Problemler yasaniyor. Araba kendi haline son sürat kaza yapiyor. Söför de engelleyemiyor. Volvo da daha cok geride. Ve bunlar Araba Üreten ülkeler. Iserimiki TOGG 1. Numara olsun dünyada. Gönül cidden ister amam daha cok yol var önümüzde. Bende bir TOGG a göz diktim ve alacagim insallah. Almamyada TOGG kullanacagim. Mercedes ten vaz gececegim insallah. Yerli ve milli olsun yeterki.
  Cevapla
 • mehmet 1 yıl önce Şikayet Et
  mercedesi Türkiyeye kim getiriyor gayri müslimler 5 alıp 10 aldım deyip iki katına satmadılarmı bunlar otomobillerş bayilikleride kendi adamlarına vermedilermi Türk milletine ne verdiler işin hamballığını verdiler zeki olanımızıda alıp zenginlikle asimile edip faydasız hale getirmedilermi şimdide TOGG çalışabiliriz diyorlar asimile edip Türk milletinin gururu olan TOGG mu asimile edecekler akıllarınca Buna kim izin verirse Yazıklar olsun En temizinden vatan haini olsun.
  Cevapla
 • Ömer Taşdemir 1 yıl önce Şikayet Et
  Ne demiş. Oda olur, buda olur şuda olur. Hiçbirşey dememiş.
  Cevapla
 • Stokçuluk a hayır 1 yıl önce Şikayet Et
  Bayii olayından vazgeçin artık. Fiyatı şirket brlirlemelidir ki ikilemeler ve stokçuluk fırsatçılık olmasın..
  Cevapla
 • Aynen 1 yıl önce Şikayet Et
  Bayiler olmasa fiyat da daha uygun olur
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle